27/04/2024
Αγγλία | Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2018 - 22:12

Της έκοψε τη φόρα…

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέρασε με 2-1 από την έδρα της Γουότφορντ

Φρένο στο νικηφόρο σερί τεσσάρων αγώνων της Γουότφορντ έβαλε το Σάββατο (15/9) η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» τη νίκησαν εκτός έδρας με 2-1, δείχνοντας να έχουν συνέλθει από τις ήττες κόντρα σε Μπράιτον και Τότεναμ.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο άνοιξε το σκορ στο 35’ με τον Λουκάκου ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Σμόλινγκ διπλασίασε τα τέρματά της.

Οι «σφήκες» μείωσαν με τον Γκρέι στο 65’ αλλά μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν κατάφεραν να σκοράρουν ξανά, με αποτέλεσμα να υποστούν την πρώτη τους φετινή ήττα.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μάτιτς στις καθυστερήσεις.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ: Φόστερ, Γιάνμαατ (72' Φεμενία), Κάθκαρτ (88' Σακσές), Καμπαζέλ, Χολέμπας (84' Μαζίνα), Χιουζ, Ντουκουρέ, Καπού, Περέιρα, Ντίνι, Γκρέι

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Βαλένσια (90+2' Μπαϊγί), Σμόλινγκ, Λίντελοφ, Γιανγκ, Πογκμπά, Φελαϊνί, Μάτιτς, Λίνγκαρντ (71' Μαρσιάλ), Λουκάκου, Σάντσες (84' Μακτόμινεϊ)

Tα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Σάββατο (15/9)

Τότεναμ - Λίβερπουλ 1-2 (90'+3 Λαμέλα-39' Βαϊνάλντουμ, 54' Φιρμίνο)

Μάντσεστερ Σίτι - Φούλαμ 3-0 (2’ Σανέ, 21’ Νταβίντ Σίλβα, 47’ Στέρλινγκ)

Μπόρνμουθ – Λέστερ 4-2 (19’, 37’ Φρέιζερ, 41’ πεν. Κινγκ, 81’ Σμιθ – 88’ πεν. Μάντισον, 89’ Ολμπράιτον)

* Στο 69’ αποβλήθηκε ο Μόργκαν για τη Λέστερ

Νιούκαστλ – Άρσεναλ 1-2 (90+1’ Κλαρκ – 49’ Τσάκα, 58’ Οζίλ)

Τσέλσι – Κάρντιφ 4-1 ( 37’, 44’, 80’ πεν. Αζάρ, 83’ Γουίλιαν - 16’ Μπαμπά)

Χάντερσφιλντ - Κρίσταλ Πάλας 0-1 (38’ Ζάχα)

Γουότφορντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-2 (65’ Γκρέι – 35’ Λουκάκου, 38’ Σμόλινγκ)