03/05/2024
Champions League | Τετάρτη 22 Αυγούστου 2018 - 01:49

Στάθηκε στις χαμένες ευκαιρίες ο Ρουί Βιτόρια

Ο προπονητής της Μπενφίκα χαρακτήρισε ως τιμωρία το γκολ του ΠΑΟΚ στο «Ντα Λουζ»

Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 παραχώρησε η Μπενφίκα στον ΠΑΟΚ και πλέον αναζητά ένα θετικό αποτέλεσμα στην Τούμπα για να είναι αυτή που θα πάρε την πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης, ο Ρουί Βιτόρια ανέφερε πως η ομάδα του ήταν καλύτερη και στάθηκε στις πολλές χαμένες της ευκαιρίες.

Παράλληλα, ανέφερε πως στη μοναδική ευκαιρία του στο δεύτερο ημίχρονο, ο «Δικέφαλος του Βορρά» την τιμώρησε.

Αναλυτικά όσα είπε ο κόουτς της Μπενφίκα:

«Η Μπενφίκα ήταν καλύτερη, δείξαμε προσωπικότητα, κάναμε ευκαιρίες αρκετές για να μιλάμε για άλλο αποτέλεσμα. Στην τελική, δεν ήμασταν αποτελεσματικοί κι έπρεπε να εκμεταλλευτούμε τις ευκαιρίες.

Ο ΠΑΟΚ σκόραρε στη μοναδική ευκαιρία στην εστία μας στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν μια τιμωρία. Ακόμη κι έτσι, είμαστε αισιόδοξοι και πάμε στην Ελλάδα».

Για την απουσία του Εδουάρδο Σάλβιο: «Δεν ήταν έτοιμος και γι' αυτό δεν ήταν στο ματς. Αλλά, δεν είχαμε μειωμένη απόδοση γι' αυτό το λόγο. Έχουμε πολλούς παίκτες ποιότητας».