18/11/2018
Γερμανία | Κυριακή 19 Αυγούστου 2018 - 21:51

Προκρίθηκε με... εντεκάρα η Γκλάντμπαχ!

«Σκόρπισε» με 1-11 την άσημη Χάστεντ και πήρε το εισιτήριο για τον δεύτερο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας

Πολυβόλο η Γκλάντμπαχ την Κυριακή (19/8)… Τα «πουλάρια» διέσυραν εκτός έδρας με 11-1 την αδύναμη Χάστεντ και προκρίθηκαν πανηγυρικά στον 2ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανία.

Παρά την τεράστια διαφορά δυναμικότητας, η ομάδα του Ντίτερ Χέκινγκ δεν λυπήθηκε την αντίπαλό της και προσέφερε γκολ και θέαμα στους φίλους της.

Από τρία τέρματα για τους νικητές πέτυχαν οι Ράφαελ, Πλεά και Αζάρ ενώ δίχτυα βρήκαν και οι Χόφμαν και Νοϊχάους ενώ το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Κουτσούκ στο φινάλε.

Στα υπόλοιπα μας δεν προέκυψε κάποια έκπληξη, με το φαβορί να παίρνουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Χαρακτηριστικές είναι οι νίκες των Κολωνίας (1-9 τη Δυναμό), Ανόβερο (0-6 την Καρλσρούη) και Φορτούνα Ντίσελντορφ (0-5 την Κόμπλεντζ).

ΧΑΣΤΕΝΤ: Πφαρ, Ονιέουλο, Ενζιέ, Μέχρτενς, Τόλε, Μπουντουάρ, Μπι Ριά (59’ Ζανίν), Νταλκιράμ (64’ Λάκιτς), Αζιρί, Κένεβεγκ, Καλόσι (74’ Κουτσούκ).

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Σίπελ, Μπέγιερ, Γκίντερ, Γιάντσκε, Βεντ (58’ Πόουλσεν), Στρομπλ, Χόφμαν, Νοϊχάους (73’ Κουιζάνς), Αζάρ, Ράφαελ (68’ Χερμάν), Πλεά.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 1ου γύρου:

Σάββατο (18/8)

Βορμάτια Βορμς – Βέρντερ Βρέμης 1-6

Καϊζερσλάουτερν – Χόφενχαϊμ 1-6

Λινξ – Νυρεμβέργη 1-2

Ντάσεντορφ – Ντούισμπουργκ 0-1

Ντροχτέρσεν Άσελ – Μπάγερν Μονάχου 0-1

Ουλμ – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-1

Πφορτζχάιμ – Λεβερκούζεν 0-1

Ροντινγκχάουζεν – Ντιναμό Δρέσδης 3-2 παρ. (2-2 καν. διάρκεια)

Έλβερσμπεργκ – Βόλφσμπουργκ 0-1

Ομπερχάουζεν – Σαντχάουζεν 0-6

Άουε – Μάιντς 1-3

Έρντεμπρουκ – Αμβούργο 3-5

Χάνσα Ροστόκ – Στουτγκάρδη 2-0

Κυριακή (19/8)

Βέιτσε – Μπόχουμ 1-0

Βικτόρια Κολωνίας – Λειψία 1-3

Γιέντελο – Χάιντενχαϊμ 2-5

Δυναμό – Κολωνία 1-9

Καρλσρούη – Ανόβερο 0-6

Κέμι Λειψίας – Ρέγκενσμπουργκ 2-1

Στένταλ – Αρμίνια Μπίλεφελντ 0-5

Στέινμπαχ Χάιγκερ – Άουγκσμπουργκ 1-2

Κόμπλεντζ – Φορτούνα Ντίσελντορφ 0-5

Ιένα – Ουνιόν Βερολίνου 2-4

Μόναχο 1860 – Χόλσταϊν Κίελ 1-3

Χάστεντ – Γκλάντμπαχ 1-11

Δευτέρα (20/8)

Κότμπους – Φράιμπουργκ

Μπραουνσβάιγκ – Χέρτα

Πάντερμπορν – Ίνγκολσταντ

Γκρόιτερ Φιρτ – Ντόρτμουν (21:45)

* Με bold οι ομάδες που προκρίθηκαν στον δεύτερο γύρο

Μοιραστείτε το: