26/04/2024
Αγγλία | Κυριακή 19 Αυγούστου 2018 - 20:04

Κάζο για τη Γιουνάιτεντ...

Οι «κόκκινοι διάβολοι» έχασαν 3-2 από την Μπράιτον

Νωρίς νωρίς προέκυψε για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η πρώτη της ήττα στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ, χάνοντας με 3-2 από την Μπράιτον το απόγευμα της Κυριακής (19/8).

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν δις την ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο, με τον Μέρεϊ να ανοίγει το σκορ στο 25' και τον Ντάφι να σημειώνει το 2-0 δύο λεπτά αργότερα.

Ο Λουκάκου με κεφαλιά μείωσε στο 34ο λεπτό, αλλά στο 43' ο Μπεγί υπέπεσε σε πέναλτι στον Γκρος, ο οποίος έγραψε το 3-1 ένα λεπτό αργότερα.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» ήταν αποκαρδιωτικοί και το κάζο δεν απεφεύχθη, με τον Πογκμπά απλά να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 90'+4.

MΠΡΑΪΤΟΝ: Ράιαν, Μπονγκ, Ντάφι, Ντανκ (20' Μπαλογκούν), Μοντόγια, Στέφενς, Νόκαερτ, Πρέπερ, Μαρτς, Γκρος (89' Καγιάλ), Μέρεϊ (90' Λοκάντια).

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Γιανγκ, Λίντελοφ, Σο, Μπεγί, Μάτα (46' Λίνγκαρντ), Πογκμπά, Φρεντ, Περέιρα (46' Ράσφορντ), Λουκάκου, Μαρσιάλ (60' Φελαϊνί).

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Σάββατο (18/8)

Κάρντιφ - Νιούκαστλ 0-0

* Στο 66' αποβλήθηκε ο Χέιντεν της Νιούκαστλ

** Στο 90'+6 χαμένο πέναλτι για τη Νιούκαστλ

Έβερτον - Σαουθάμπτον 2-1 (15' Γουόλκοτ, 31' Ριτσάρλισον - 54' Ινγκς)

Λέστερ - Γουλβς 2-0 (29' αυτ. Ντόχερτι, 45' Μάντισον)

* Στο 66' αποβλήθηκε ο Βάρντι για τη Λέστερ

Τότεναμ - Φούλαμ 3-1 (43' Λούκας Μόουρα, 74' Τρίπιερ, 77' Κέιν - 52' Μίτροβιτς)

Γουέστ Χαμ - Μπόρνμουθ 1-2 (32' πεν. Αρναούτοβιτς - 60' Γουίλσον, 66' Κουκ)

Τσέλσι - Άρσεναλ 3-2 (9' Πέδρο, 20' Μοράτα, 81' Αλόνσο - 37' Μχιταριάν, 41' Ιβόμπι)

Κυριακή (19/8)

Μπέρνλι - Γουότφορντ 1-3 (6' 6' Ταρκόφσκι - 3' Γκρέι, 48' Ντίνι, 51' Χιουζ)

Μάντσεστερ Σίτι - Χάντερσφιλντ 6-1 (25', 35', 75' Αγκουέρο, 31' Γκαμπριέλ Ζεζούς, 48' Νταβίντ Σίλβα, 84' αυτ. Κονγκολό - 43' Στάνκοβιτς)

Μπράιτον - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-2 (25' Μέρεϊ, 27' Ντάφι, 44' πέν. Γκρος - 34' Λουκάκου, 90'+4 πέν. Πογκμπά)