ΟΦΗ | Σάββατο 18 Αυγούστου 2018 - 23:51

Άρεσε μόνο στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ…

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου νίκησε… φιλικά τον Εργοτέλη (2-1)

Δύο διαφορετικά πρόσωπα παρουσίασε το Σάββατο (18/8) ο ΟΦΗ στο εντός έδρας φιλικό με τον Εργοτέλη.

Οι «ασπρόμαυροι» πήραν τη νίκη με 2-1 αλλά προβλημάτισαν με την απόδοσή τους στο πρώτο ημίχρονο.

Η ομάδα του Νίκκι Παπαβασιλείου μπήκε πιο επιθετικά στο ματς, θέλοντας να αιφνιδιάσει τους γηπεδούχους. Μόλις στο 2’ μάλιστα είχε δοκάρι με τον Έφορντ ενώ ο ίδιος παίκτες είχε άλλες δύο καλές στιγμές στο 15’ και στο 23’,

Κόντρα στη ροή του αγώνα ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 24’, με τον Κυριακίδη να νικά με σουτ από το ύψος της περιοχής τον Κατσιμήτρο. Ωστόσο, οι «κιτρινόμαυροι» αντέδρασαν και στο 34’ ο Αντωνίου με σουτ που κόντραρε στον Δεληγιαννίδη έγραψε το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι βελτιώθηκαν αισθητά έχασε ευκαιρίες για το 2-1, το οποίο τελικά το πέτυχε με τον Σασί στο 72’.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος (46' Σωτηρίου), Κουτσιανικούλης (46' Σασί), Βουό (66' Αραβίδης), Πλατέλλας (66' Κοροβέσης), Κυριακίδης (66' Κυριακίδης), Δεληγιαννίδης (46' Αργυρόπουλος), Παπάζογλου (46' Φαζός), Μεγιάδο (46' Παπαστεριανός), Μπολάκης (66' Κοιλιάρας), Νέιρα (46' Ντίνας), Ποτουρίδης (66' Νάστος).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκκι Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος (56' Καλογεράκης), Μαζουλουξής (66' Λαμπάκης), Αντωνίου (56' Μπουτσάκης), Οικονόμου (77' Πάτας), Μπάτζιος, Μπρους (56' Βογιατζής), Τσέλιος (86' Κατσούρι), Μπουρσέλης (72' Σταθόπουλος), Γιακούμπου (79' Βουτσάς), Έφορντ,  Καπνίδης (79' Μανουσάκης).