08/05/2024
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ | Τετάρτη 15 Αυγούστου 2018 - 00:20

Φιλική τριάρα για τον Λεβαδειακό

Οι Βοιωτοί επιβλήθηκαν με 3-0 του ΝΠΣ Βόλος

Oρεξάτος εμφανίστηκε ο Λεβαδειακός την Τρίτη (14/8), κερδίζοντας εντός έδρας τον ΝΠΣ Βόλος με 3-0 σε φιλικό παιχνίδι.

Οι Βοιωτοί άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5' με κοντινή προβολή του Γιακουμάκη ύστερα από σέντρα του Μαρκόφσκι, για να πετύχει το 2-0 ο Νανγκίς στο 39' με δυνατό συρτό σουτ.

Πέντε λεπτά αργότερα και πάλι ο Νανγκίς με άλλο ένα συρτό σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, με τους φιλοξενούμενους να είναι πιο δραστήριοι στο δεύτερο μισό του αγώνα.

Ο Μαλακασιώτης είχε μια καλή κεφαλιά στο 60', με την μπάλα να περνά άουτ, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ντεντάκης από τα δεξιά έπιασε το σουτ και ο Μπάγιτς μπλόκαρε.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Άκης Μάντζιος): Μπάγιτς, Καθάριος (80' Ζοάο Φαβάρο), Λιάγκας (80' Αντιλέχου), Όμο (46' Κρνέτα), Βήχος, Μητρόπουλος (65' Καραχάλιος), Βίντακερ (65' Νίκας), Νανγκίς (73' Ιωαννίδης), Σουμπίνιο (53' Χατζηλάμπρος), Γιακουμάκης (65' Μπαστακός), Μαρκόφσκι (65' Σαβαντογκό).

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης (60' Μπουργάνης), Ντεντάκης (74' Καρρίκι), Ρούσσος (46' Γκαλίτσιος), Δημόπουλος (74' Ανδρικόπουλος), Ουνγιαλίδης (74' Τουλίκας), Ενγκουέμ (74' Δώρης), Καμπαγιέρο (46' Πίτου Γκαρσία), Λούκας (60' Μαλακασιώτης), Ηλιόπουλος (74' Μηλιώτης), Δεμηρτζόγλου (46' Κορέλας), Μάντζης (63' Μεληκιώτης).

Πηγή ΦΩΤΟ: starsports.gr