26/04/2024
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ | Κυριακή 12 Αυγούστου 2018 - 21:21

Άρεσε η Παναχαϊκή και νίκη επί του ΠΑΣ Γιάννινα

Οι Αχαιοί επικράτησαν με 2-1 στο τελευταίο 45λεπτο παιχνίδι του τουρνουά των Ηπειρωτών

Έκλεψε την παράσταση η Παναχαϊκή στο τρίτο και τελευταίο ματς του τουρνουά του ΠΑΣ Γιάννινα, κερδίζοντας με 2-1 τους οικοδεσπότες νωρίς το βράδυ της Κυριακής (12/8).

Στο ΠΕΑΚΙ ο Μαυριάς άνοιξε το σκορ στο 6' με σουτ κι ενώ είχε προηγηθεί σουτ του Κολ και κόντρα σε σώματα παικτών των Ηπειρωτών.

Στο 14' ο Κολ επωφελήθηκε από την κακή αντίδραση του Βελλίδη σε σουτ του Κυνηγόπουλου και με πλασέ έγραψε το 0-2, ενώ ο δεύτερος είχε μια καλή κεφαλιά στο 21ο λεπτό, με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

Για τον ΠΑΣ, που προβλημάτισε με την απόδοσή του και στο δεύτερο 45λεπτο παιχνίδι του, μείωσε στο 28' ο Κόντε, προλαβαίνοντας στην έξοδο τον Κολοβούρη και πλασάροντας σε κενή εστία.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης (15’ Παπαϊωάννου), Τζημόπουλος (19’ Σκόνδρας), Μιχαήλ (39’ Γώγος), Αποστολόπουλος, Σιόντης, Τσικάρτσκι, Νικολιάς (26’ Νικολιάς), Κούζικ (30’ Λουκίνας), Γιάκος (19’ Ντόλοβατς), Κόντε, Κρίζμαν (19’ Ξύδας).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Κολοβούρης, Ντάσιος, Πολίμος, Λουμπαρδέας, Σωτηράκος, Πλέγας, Σταυρόπουλος, Μαυρίας, Κολ, Καρατσανάκοφ, Κυνηγόπουλος.

Πηγή ΦΩΤΟ: super-fm.gr