19/04/2024
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ | Κυριακή 12 Αυγούστου 2018 - 20:14

«Χ» για τον ΠΑΣ και τα Τρίκαλα

Φιλική ισοπαλία (1-1) στο 45λεπτο μεταξύ τους ματς

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν ο ΠΑΣ Γιάννινα και τα Τρίκαλα το απόγευμα της Κυριακής (12/8) και στο πλαίσιο του τουρνουά που διοργανώνουν οι Ηπειρώτες στο ΠΕΑΚΙ.

Και αυτό το παιχνίδι είχε βέβαια 45λεπτη διάρκεια, με τον Κόντε στο 11' να αστοχεί από κοντά ύστερα από σέντρα του Νικολιά από δεξιά, ενώ ο ΑΟΤ απείλησε στο 17' με σουτ του Τσιμίκα από πλάγια θέση και με τον Βελλίδη να αποκρούει.

Οι Θεσσαλοί άνοιξαν το σκορ στο 25' με αυτογκόλ του Μιχαήλ και τραγικό λάθος του Βελλίδη, που πήγε να διώξει την μπάλα, αυτή όμως πέρασε κάτω από το πόδι του και κατέληξε στα δίχτυα.

Η ισοφάριση ήρθε οκτώ λεπτά αργότερα, με τον Κόντε να αξιοποιεί από κοντά την ασίστ του Κούζικ από δεξιά, ενώ στο τελευταίο λεπτό τα Τρίκαλα άγγιξαν το 1-2, αλλά ο Βελλίδης εξουδετέρωσε πάνω στη γραμμή την κεφαλιά του Πάνου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκόλια.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Αποστολόπουλος, Σιόντης, Τσικάρσκι, Νικολιάς, Κούζικ, Γιάκος, Κόντε, Κρίζμαν.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ταΐρης, Πάνος, Γκόλιας, Πατσατζόγλου, Γκότοβος, Γιουκαρής, Τριανταφυλλάκος (16’ Τσιάρας), Μαντιανί, Τσιμίκας (42’ Νιάρος), Συμελίδης, Μακρίδης (36’ Γκουγκούδης).

Πηγή ΦΩΤΟ: super-fm.gr