19/04/2024
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ | Σάββατο 11 Αυγούστου 2018 - 21:20

Ανώτερος, αλλά ισόπαλος ο Ατρόμητος

Φιλικό 1-1 με τον Αστέρα στην Τρίπολη για τους Περιστεριώτες, που είχαν και δοκάρι

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν ο Αστέρας Τρίπολης και ο Ατρόμητος στο πρώτο μεταξύ τους φιλικό παιχνίδι, που έγινε το Σάββατο (11/8) στο «Θ. Κολοκοτρώνης».

Το τελικό αποτέλεσμα αδικεί τους Περιστεριώτες, που ήταν καλύτεροι και είχαν και δοκάρι.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3' ο Κουλούρης με κοντινό πλασέ, αξιοποιώντας τη σέντρα του Μανούσου, ενώ ο ίδιος παίκτης λίγο έλειψε να κάνει και το 0-2 στο 15' με γυριστό σουτ, με τον Παπαδόπουλο να το εξουδετερώνει.

Ο Κουλούρης παρέμενε απειλητικός και στο 29' έπιασε ωραίο διαγώνιο σουτ, με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ, με τον Ρισβάνη από την πλευρά του να σημαδεύει το δοκάρι στο 54ο λεπτό ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ούμπιντες.

Δύο λεπτά αργότερα ο Καρασαλίδης έκανε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε λίγο άουτ, για να καταγράψουν οι Αρκάδες την πρώτη τους καλή στιγμή στο 66', με τον Κυριακόπουλο να σουτάρει από μακριά και τον Μέγιερι να αποκρούει.

Στο 75ο λεπτό, όμως, ήρθε το 1-1, με τον Τσιλιανίδη να βρίσκει δίχτυα με εκπληκτικό σουτ από τα 25 μέτρα και τον Μέγιερι να μην μπορεί να αντιδράσει.

Ένα λεπτό αργότερα ο Ατρόμητος άγγιξε το 1-2, αλλά ο Τσιφτσής νίκησε στο τετ α τετ τον Μπρούνο, ενώ στο 85' ο Μανιάς έπιασε μια γυριστή κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Τσιλιανίδη, με την μπάλα να φεύγει άουτ.

Οι δύο ομάδες θα τα ξαναπούν... φιλικά το επόμενο Σάββατο (18/8) στο Περιστέρι.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Παπαδόπουλος, Κότσιρας, Χριστόπουλος, Μαρτίνεθ, Πασαλίδης, Τζίμας, Βαλιέντε, Σάλας, Ρόλε, Μπαστιάνος, Δουβίκας.

Έπαιξαν και οι: Τσιφτσής, Μουνάφο, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Μανιάς, Μπελόκ, Γλέζος, Μιχελής, Ρούνεϊ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νταμίρ Κάναντι): Μέγιερι, Σάκιτς, Χατζηισαΐας, Kαρασαλίδης, Γιαννούλης, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Βασιλακάκης, Μανούσος, Ενσικουλού, Κουλούρης.

Έπαιξαν και οι: Μούγιακιτς, Νάτσος, Ρισβάνης, Γαρουφαλιάς, Ούμπιντες, Μπρούνο, Λαζαρίδης, Στρούγγης, Κωτσόπουλος.