21/10/2018
Διοικητικά - Δικαστικά | Πέμπτη 9 Αυγούστου 2018 - 17:27

Το πρόγραμμα της Σούπερ Λίγκας 2018-19 (video)

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ την 5η αγωνιστική και την επόμενη οι «ερυθρόλευκοι» πάνε ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ! * Πρώτο ντέρμπι ανάμεσα στους «Δικεφάλους» στην Τούμπα στην 4η * Και οι «αιώνιοι» στο «Γ. Καραϊσκάκης» τη 10η * Ξεκινούν με τρία εντός οι Πειραιώτες * Δείτε όλη την κλήρωση μέσα από την κάμερα του a-sports.gr

Αν και η προκήρυξη για το πρωτάθλημα της σεζόν 2018-19 δεν υπογράφηκε από τις ομάδες της Σούπερ Λίγκας και η ημερομηνία έναρξής του είναι ακόμα στον αέρα, εντούτοις η κλήρωση έγινε κανονικά την Πέμπτη (9/8).

Ντέρμπι δεν προέκυψε στην πρεμιέρα, με την πρωταθλήτρια ΑΕΚ να υποδέχεται τον ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ ο ΠΑΟΚ θα φιλοξενήσει τον Αστέρα Τρίπολης και ο Ολυμπιακός τον Λεβαδειακό.

Τα ντέρμπι, πάντως, θα γίνουν μαζεμένα από την 4η έως τη 10η αγωνιστική, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» θα δώσουν στο «Γ. Καραϊσκάκης» τα τρία πρώτα τους ματς, αφού έγινε τράμπα στην έδρα σε ό,τι αφορά την αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο αγώνας δηλαδή επρόκειτο να διεξαχθεί στους «Ζωσιμάδες», αλλά οι Ηπειρώτες είχαν ζητήσει να παίξουν εκτός έδρας στη δεύτερη «στροφή» του πρωταθλήματος.

Aναλυτικά, το πρόγραμμα:

1η-16η αγωνιστική

Παναιτωλικός - Ατρόμητος

Απόλλων Σμύρνης - ΑΕΛ

Ολυμπιακός - Λεβαδειακός

ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης

Πανιώνιος - ΟΦΗ

Λαμία - Άρης

Ξάνθη - Παναθηναϊκός

ΑΕΚ - ΠΑΣ Γιάννινα

2η-17η αγωνιστική

Παναιτωλικός - ΟΦΗ

Πανιώνιος - ΠΑΟΚ

Ατρόμητος - Ξάνθη

Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚ

Παναθηναϊκός - Λαμία

Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα

Άρης - ΑΕΛ

Λεβαδειακός - Απόλλων Σμύρνης

3η-18η αγωνιστική

ΟΦΗ - ΠΑΟΚ

Ξάνθη - Παναιτωλικός

ΑΕΚ - Πανιώνιος

Λαμία - Ατρόμητος

Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΛ - Παναθηναϊκός

Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΣ Γιάννινα

Άρης - Λεβαδειακός

4η-19η αγωνιστική

Ξάνθη - ΟΦΗ

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ

Παναιτωλικός - Λαμία

Πανιώνιος - Ολυμπιακός

Ατρόμητος - ΑΕΛ

Αστέρας Τρίπολης - Απόλλων Σμύρνης

ΠΑΟ - Λεβαδειακός

ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης

5η-20ή αγωνιστική

ΟΦΗ - ΑΕΚ

Λαμία - Ξάνθη

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ

ΑΕΛ - Παναιτωλικός

Απόλλων Σμύρνης - Πανιώνιος

Λεβαδειακός - Ατρόμητος

Άρης - Αστέρας Τρίπολης

Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα

6η-21η αγωνιστική

Λαμία - ΟΦΗ

ΑΕΚ - Ολυμπιακός

Ξάνθη - ΑΕΛ

ΠΑΟΚ - Απόλλων Σμύρνης

Παναιτωλικός - Λεβαδειακός

Πανιώνιος - Άρης

Ατρόμητος - ΠΑΣ Γιάννινα

Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός

7η-22η αγωνιστική

ΟΦΗ - Ολυμπιακός

ΑΕΛ - Λαμία

Απόλλων Σμύρνης - ΑΕΚ

Λεβαδειακός - Ξάνθη

Άρης - ΠΑΟΚ

ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός

Παναθηναϊκός - Πανιώνιος

Ατρόμητος - Αστέρας Τρίπολης

8η-23η αγωνιστική

ΑΕΛ - ΟΦΗ

Ολυμπιακός - Απόλλων Σμύρνης

Λαμία - Λεβαδειακός

ΑΕΚ - Άρης

Ξάνθη - ΠΑΣ Γιάννινα

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός

Παναιτωλικός - Αστέρας Τρίπολης

Πανιώνιος - Ατρόμητος

9η-24η αγωνιστική

ΟΦΗ - Απόλλων Σμύρνης

Λεβαδειακός - ΑΕΛ

Άρης - Ολυμπιακός

ΠΑΣ Γιάννινα - Λαμία

Παναθηναϊκός - ΑΕΚ

Αστέρας Τρίπολης - Ξάνθη

Ατρόμητος - ΠΑΟΚ

Πανιώνιος - Παναιτωλικός

10η-25η αγωνιστική

Λεβαδειακός - ΟΦΗ

Απόλλων Σμύρνης - Άρης

ΑΕΛ - ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

Λαμία - Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΚ - Ατρόμητος

Ξάνθη - Πανιώνιος

ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός

11η-26η αγωνιστική

ΟΦΗ - Άρης

ΠΑΣ Γιάννινα - Λεβαδειακός

Παναθηναϊκός - Απόλλων Σμύρνης

Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΛ

Ατρόμητος - Ολυμπιακός

Πανιώνιος - Λαμία

Παναιτωλικός - ΑΕΚ

ΠΑΟΚ - Ξάνθη

12η-27η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΦΗ

Άρης - Παναθηναϊκός

Λεβαδειακός - Αστέρας Τρίπολης

Απόλλων Σμύρνης - Ατρόμητος

ΑΕΛ - Πανιώνιος

Ολυμπιακός - Παναιτωλικός

Λαμία - ΠΑΟΚ

ΑΕΚ - Ξάνθη

13η-28η αγωνιστική

ΟΦΗ - Παναθηναϊκός

Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΣ Γιάννινα

Ατρόμητος - Άρης

Πανιώνιος - Λεβαδειακός

Παναιτωλικός - Απόλλων Σμύρνης

ΠΑΟΚ - ΑΕΛ

Ξάνθη - Ολυμπιακός

ΑΕΚ - Λαμία

14η-29η αγωνιστική

Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ

Παναθηναϊκός - Ατρόμητος

ΠΑΣ Γιάννινα - Πανιώνιος

Άρης - Παναιτωλικός

Λεβαδειακός - ΠΑΟΚ

Απόλλων Σμύρνης - Ξάνθη

ΑΕΛ - ΑΕΚ

Ολυμπιακός - Λαμία

15η-30ή αγωνιστική

ΟΦΗ - Ατρόμητος

Πανιώνιος - Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός

ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα

Ξάνθη - Άρης

ΑΕΚ - Λεβαδειακός

Λαμία - Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιακός - ΑΕΛ

* Στο β' γύρο οι έδρες των αγώνων είναι αντίστροφες

Τα ντέρμπι:

4η αγωνιστική ΠΑΟΚ - ΑΕΚ

5η αγωνιστική Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ

6η ΑΕΚ - Ολυμπιακός

7η Άρης - ΠΑΟΚ

8η ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός

9η Παναθηναϊκός - ΑΕΚ

10η Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΟ LIVE ΤΗΣ ΚΛΗΡΩΣΗΣ

Μοιραστείτε το: