19/04/2024
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ | Τετάρτη 8 Αυγούστου 2018 - 22:15

Νέα νίκη του Παναιτωλικού επί του ΠΑΣ Γιάννινα

Η ομάδα του Αγρινίου επικράτησε με 2-1 σε φιλικό παιχνίδι

Ο Παναιτωλικός ήταν ο νικητής και στον αγώνα ρεβάνς με τον ΠΑΣ Γιάννινα, που έγινε την Τετάρτη (8/8).

Η ομάδα του Αγρινίου όπως και στο φιλικό του Σαββάτου (4/8) όπου είχε επικρατήσει με 1-0, αυτή τη φορά νίκησε με 2-1, στο πρώτο παιχνίδι για τη φετινή περίοδο, μπροστά στους φιλάθλους του, οι οποίοι έδωσαν βροντερό παρών.

Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλοί μόνο στο α’ ημίχρονο αλλά σημείωσαν τα γκολ στο δεύτερο 45λεπτο. Το 1-0 σημείωσε ο Ουίλιαν με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή στο 46' ενώ ο Βακράκος έπειτα από σέντρα του Μάζουρεκ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα στο 69'.

Ο ΠΑΣ μείωσε στο 82' με κεφαλιά του Λιάσου έπειτα από κόρνερ του Κούζικ ενώ είχε και άλλες ευκαιρίες για να σκοράρει στο β’ ημίχρονο όπως το τετ α τετ του Κρίζμαν έπειτα από κάθετη πάσα του Κούζικ στο 55’. Στο 83’ έπειτα από φάουλ του Λιάσου, ο Κούζικ για εκατοστά δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα με το κεφάλι και να σκοράρει.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τ. Δέλλας): Κυριακίδης (62’ Γιαννακόπουλος), Χαντάκιας (46’ Άργκους), Μιχάι (65’ Μαλής), Μαρινάκης (65’ Μπελεβώνης), Τσοκάνης (46’ Ρότσα), Έρικσον (65’ Αγρόδημος), Πάουλο (65’ Νταλακούρας), Λιάβας (46’ Μάζουρεκ, 72’ Τσιγγάρας), Ουίλιαν (65’ Κόκκορης), Μανά (65’ Παρράς), Ντίας (65’ Βακράκος).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γ. Πετράκης): Βελλίδης (62’ Περιστερίδης), Σκόνδρας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Σιόντης, Τσικάρσκι, Βιδάλ (40’ Κούζικ), Γιάκος (78’ Λιάσος), Νικολιάς (92′ Πήλιος), Λουκίνας (62’ Ξύδας), Κριζμάν (72’ Ντόλοβατς).