28/03/2024
ΛΑΜΙΑ | Σάββατο 4 Αυγούστου 2018 - 20:30

Ανώτερη, αλλά άσφαιρη η Λαμία

Στο εκτός έδρας 0-0 έμειναν οι Φθιώτες στο φιλικό με τον Λεβαδειακό * Έχασε πέναλτι ο Μπαράλες

Ήταν καλύτερη η Λαμία, όμως δεν μπόρεσε να πάρει το φιλικό διπλό... Στο 0-0 έμεινε το απόγευμα του Σαββάτου (4/8) η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ κόντρα στον Λεβαδειακό, έχοντας αρκετά καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο, ενώ έχασε και πέναλτι λίγο πριν τη λήξη του ματς.

Οι Φθιώτες απείλησαν την εστία του Επασί στο δίλεπτο 8'-9', με τον γκολκίπερ των Βοιωτών να εξουδετερώνει με γροθιές το σουτ του Παπαργυρίου στην πρώτη περίπτωση, ενώ στη δεύτερη έδιωξε σε κόρνερ το μακρινό σουτ του Άντρονικ.

Ο τελευταίος δοκίμασε και στο 23ο λεπτό τα αντανακλαστικά του τερματοφύλακα των γηπεδούχων, εκτελώντας απευθείας ένα φάουλ, για να απομακρύνει και πάλι σε κόρνερ ο Επασί.

Από την πλευρά τους, οι Βοιωτοί είχαν την καλύτερή τους ευκαιρία στο 39', όταν ο Σαράνοβ έκανε εντυπωσιακή επέμβαση σε σουτ του Γιακουμάκη από το ύψος της περιοχής, με τον ρυθμό να πέφτει στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης.

Η Λαμία είχε μια αξιοσημείωτη φάση στο 78' με σουτ του Επστάιν που δεν βρήκε τον στόχο, ενώ στο 89' ο Μπαράλες κέρδισε το πέναλτι από τον Ζησόπουλο, αλλά νικήθηκε από τον Μπάγιτς από την άσπρη βούλα, για να μείνει έτσι το 0-0 μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Άκης Μάντζιος): Επασί, Τσαμπούρης, Ζησόπουλος, Χατζηλάμπρος, Ντιόγκο, Μητρόπουλος, Όμο, Νανγκίς, Σουμπίνιο, Μαρκόφσκι, Γιακουμάκης.

Έπαιξαν και οι: Μπάγιτς, Μπαστακός, Καθάριος, Βήχος, Σαβαντογκό, Ιωαννίδης.

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Σαράνοβ, Ασίγκμπα, Αντέτζο, Βασιλαντωνόπουλος, Παπαργυρίου, Βάντερσον, Ταπόκο, Άντρονικ, Μπουλούλης, Τσούκαλος, Μπούντνικ.

Έπαιξαν και οι: Μελίσσας, Αναστασιάδης, Δημούτσος, Μπερτόλιο, Επστάιν, Καραγκούνης, Μπλάζιτς, Μπαράλες, Κωστίκας.

Πηγή ΦΩΤΟ: lamianow.gr