25/04/2024
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ | Κυριακή 29 Ιουλίου 2018 - 21:38

Kεφάτος ο Παναιτωλικός

Πήρε ευρεία φιλική νίκη με 6-0 επί της Νίκης Βόλου, που μετρά μόλις επτά μέρες προετοιμασίας

Εύκολο έργο είχε ο Παναιτωλικός στο κυριακάτικο (29/7) φιλικό ματς με τη Νίκη Βόλου, κερδίζοντας με το ευρύ 6-0.

Στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, βέβαια, οι παίκτες του Τραϊανού Δέλλα αντιμετώπισαν μια ομάδα που μόλις την περασμένη Κυριακή (22/7) ξεκίνησε τις προπονήσεις, συνεπώς ήταν λογικό να έχουν άνετη αποστολή.

Ο Έρικσον άνοιξε το σκορ στο 21', ο Μοράρ στο 32' πέτυχε το 0-2, ενώ το πρώτο ημίχρονο έκλεισε στο 0-5 χάρη στα τέρματα των Χαντάκια στο 37' με κεφαλιά, Ντίας στο 41ο λεπτό και Μανά στο 42ο.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Παρράς στο 51', με τους Αγρινιώτες να έχουν ρεπό τη Δευτέρα (30/7) και να γυρνούν στις προπονήσεις την Τρίτη (31/7) στις 19.00.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Φάντζιο Μπούις): Τζήμας (46' Θεολόγης),, Ματθαίου (46' Παπαδόπουλος), Βέργος (46' Χρ. Καρτσαμπάς), Παπαδήμας (51' Λάιος), Τσεμπερίδης, Σιώμος (46' Μέτσε), Ιορδανίδης (46’ Μακενγκό), Κέρι (88' Βουκομάνοβιτς), Βουρδάκης (46' Δωματάς), Βουκομάνοβιτς (46' Αναστασίου).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Λιάβας, Τσοκάνης, Χαντάκιας, Μιχάι, Έρικσον, Πάουλο, Ντίας, Ουίλιαν, Μανά, Μοράρ (34' Βασιλούδης).

Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γιαννακόπουλος, Μαρινάκης, Ρότσα, Μαλής (71' Γιαννιώτης Δ.), Άργκους, Αγρόδημος, Τσιγγάρας (71' Νταλακούρας), Βασιλούδης, Κόκκορης, Μπελεβώνης, Παρράς.