19/03/2024
Ειδήσεις | Κυριακή 22 Ιουλίου 2018 - 01:12

Σοκ στο 95’ για τη Βασιλεία

Πρεμιέρα με το… αριστερό στο ελβετικό πρωτάθλημα για την αντίπαλο του ΠΑΟΚ στον β’ προκριματικό του γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ

Δεν ξεκίνησαν καλά οι υποχρεώσεις της Βασιλείας στο ελβετικό πρωτάθλημα το Σάββατο (21/7), καθώς ηττήθηκε ήττα με 2-1 από τη Σεντ Γκάλεν και μάλιστα εντός έδρας.

Και όλα αυτά λίγες μέρες πριν από τον αγώνα της Τούμπας με τον ΠΑΟΚ, για το β’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η ομάδα του Ραφαέλ Βικί, που προβλημάτισε στην άμυνα, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 56’ με γκολ του Ίτεν, ισοφάρισε στο 66’ χάρις στο αυτογκόλ του Κιντίγια ωστόσο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αρατόρε ολοκλήρωσε την έκπληξη.

Η σύνθεση της Βασιλείας: Όμλιν, Βίντμερ (67’ Ριβέρος), Σούκι, Φρέι, Πετρέτα, Τζούφι, Ντιέ, Μπουά (83’ Φαν Βολβσβίνκελ), Καλουλού, Στόκερ (64’ Ομπερλίν), Ατζέτι