ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ | Σάββατο 21 Ιουλίου 2018 - 21:32

Πρώτο δείγμα θετικό για τον Πανιώνιο

Οι «κυανέρυθροι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 σε φιλικό με την Χάποελ Τελ Αβίβ

Θετικά δείγματα γραφής άφησε ο Πανιώνιος στο πρώτο του φιλικό κόντρα στη Χάποελ Τελ Αβίβ, που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (21/7) επί πολωνικού εδάφους.

Οι Νεοσμυρνιώτες έμειναν στο 1-1 με την ομάδα από το Ισραήλ, με τον Ζοσέ Ανιγκό να χρησιμοποιεί όλους τους παίκτες του και να βγάζει χρήσιμα συμπεράσματα.

Η Χάποελ ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 24’ με κεφαλιά του Αμπάς. Ωστόσο, στην επανάληψη οι Νεοσμυρνιώτες ισορρόπησαν, πήραν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και στο 79’ έφεραν το ματς στα… ίσια. Ο Σπιριντόνοβιτς ταλαιπώρησε τον προσωπικό του αντίπαλο, πάσαρε στον Σεράφ και εκείνος με άψογο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο  89’ ο Πανιώνιος έχασε μεγάλη ευκαιρία για να πάρει τη νίκη, με το σουτ του Σίντι Αλί να καταλήγει λίγο άουτ.

Η ενδεκάδα του Πανιωνίου στο πρώτο μέρος: Μαλέρμπ, Κούρντι, Ντομίνγκες, Ντε Ταντέο, Σαραμαντάς, Μακρύλλος, Κεϊτά, Καμαρά, Μασούρας, Αλμπεργκ, Ντουρμισάι.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Νίκας, Κούρντι, Σταυρόπουλος, Μίκο, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Οικονομίδης, Σπιριντόνοβιτς, Σεράφ, Τσιλούλης, Σίντι Αλί, Γεσίλ.