23/04/2024
ΟΦΗ | Σάββατο 21 Ιουλίου 2018 - 20:31

Ο ΟΦΗ 2-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης

Οι Κρητικοί ξεκίνησαν με νίκη τα φιλικά προετοιμασίας τους εν αντιθέσει με την «Ελαφρά Ταξιαρχία»

Ο ΟΦΗ ήταν ο νικητής του φιλικού με τον Απόλλωνα Σμύρνης που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου (21/7) στο Καρπενήσι, εκεί όπου αμφότεροι πραγματοποιούν το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους.

Οι Κρητικοί επικράτησαν με 2-0 χάρις σε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Πάντως, ακόμα είναι νωρίς για συμπεράσματα, καθώς αυτό ήταν το πρώτο φιλικό και των δύο ομάδων κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας τους.

Το ματς δεν είχε ρυθμό στα πρώτα του λεπτά καθώς τα πόδια είναι ακόμα βαριά, αλλά στο 15’ ο ΟΦΗ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με ωραία ατομική προσπάθεια του Μεγιάδο. Εν συνεχεία τόσο η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου όσο και ο Απόλλων απείλησαν με κάποια σουτ, για να φτάσουμε στο 45’ όταν ο Πλατέλλας νίκησε τον Χουάντερσον για το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ζέστη αλλά και η κούραση έπαιξαν το ρόλο τους, με τις ευκαιρίες να έρχονται με το σταγονόμετρο και το 2-0 υπέρ του ΟΦΗ να μένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κοιλιάρας, Μπολάκης, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Μεγιάδο, Οικονόμου, Νέιρα, Κουτσιανικούλης, Πλατέλλας, Βουό.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Σωτηρίου, Αργυρόπουλος, Δεληγιανίδης, Κοροβέσης, Φαζός , Νάστος, Παπαστεριανός, Εμπεσίλιο, Ντίνας (77’ Πλευράκης), Σάσι, Νοικοκυράκης (71’ Κοντογιάννης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Βαλεριέν Ίσμαελ): Χουάντερσον, Πετσόνι, Τζανετόπουλος, Στάθης, Ναδάλες, Σούλτς, Γκονζάλες, Κονέ, Μπετινέλι, Μάντζιος, Έλερς.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι Αστράς, Βαφέας, Κοντοές, Κύργιας, Βλάχος, Γκίνο, Ταπόκο, Καλλέργης, Σιατραβάνης (65’ Κοντογιαννόπουλος), Ρόσι, Χέλβε.