19/04/2024
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ | Τρίτη 17 Ιουλίου 2018 - 21:30

Φεύγει αήττητος από την Αυστρία ο Ατρόμητος

Αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την Γκρασχόπερς στο τέταρτο φιλικό του

Ισόπαλος με 1-1 με την Γκρασχόπερς αναδείχθηκε ο Ατρόμητος, στο τελευταίο του φιλικό που έδωσε στην Αυστρία, την Τρίτη (17/7).

Η ομάδα του Περιστερίου ολοκληρώνει αήττητη τα τέσσερα φιλικά που έδωσε στο βασικό στάδιο της προετοιμασίας της.

Η ελβετική ομάδα άνοιξε το σκορ με την κεφαλιά του Τσέσιγκερ στο 21΄ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Ο Ατρόμητος έφτασε κοντά στην ισοφάριση, αρχικά με τον Βασιλακακη στο 25΄ και στη συνέχεια με τα σουτ των Σάκιτς (35΄) και Μπουσούλατζιτς (37΄).

Στην επανάληψη ο Κάναντι άλλαξε τους εννέα από τους έντεκα του πρώτου μέρους αφήνοντας μόνο τους Σάκιτς, Μούγιακιτς και γύρισε το σύστημα του σε 4-4-2, όπως είχε κάνει και στο φιλικό με τη Ζυρίχη.

Στο 47’ ο Ατρόμητος είχε ένα καλό σουτ με τον Μούγιακιτς. Στο 53΄ ήταν η σειρά του Κωτσόπουλου, ο οποίος προσπάθησε να σκοράρει με κεφαλιά, ενώ ο ίδιος στο 64΄ ταλαιπώρησε την άμυνα της Γκρασχόπερς και κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ούμπιδες που ευστόχησε για το 1-1.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (στο πρώτο ημίχρονο):Μέγιερι, Σάκιτς, Ρισβάνης, Καρασαλίδης, Γιαννούλης, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Μπρούνο, Βασιλακάκης, Μούγιακιτς, Κουλούρης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (στο δεύτερο ημίχρονο): Μίρκοβιτς, Νάτσος, Χατζηισαϊας, Καρασαλίδης, Σάκιτς, Γαρουφαλιάς, Ούμπιδες, Ενσικουλού, Μανούσος, Κωτσόπουλος, Μούγιακιτς.