19/04/2024
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ | Τρίτη 17 Ιουλίου 2018 - 20:42

Ξεκίνημα με νίκη για ΠΑΣ Γιάννινα

Επικράτησε με 1-0 της ΑΕΛ στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας στο Καρπενήσι

Με σκόρερ τον Αλέξανδρο Νικολιά στο 9ο λεπτό, ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε την ΑΕΛ, το απόγευμα της Τρίτης (17/7), με 1-0, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που έγινε στο Καρπενήσι.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο.

Οι Ηπειρώτες που αγωνίστηκαν χωρίς τον Πέδρο Κόντε, ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν με γκολ του Νικολιά από εξαιρετική ατομική ενέργεια του σκόρερ από πλάγια δεξιά, έπειτα από πάσα του Γιάκου.

Στο δεύτερο 45λεπτο ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων οι Θεσσαλοί αλλά δεν μπόρεσαν να φέρουν το φιλικό στα ίσια αν και στο ξεκίνημα του β’ μέρους σημείωσαν γκολ με τον Γκοΐκοβιτς, το οποίο ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ του αμυντικού των «βυσσινί». Στο 62’ προβολή του Κάσου έφυγε άουτ.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Αποστολόπουλος, Μιχαήλ, Γώγος, Κακόγκα, Σιόντης, Λιάσος, Νικολιάς, Παπαδόπουλος, Γιάκος, Ξύδας.
Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Περιστερίδης, Λουκίνας, Κούζικ, Κάστρο, τζημόπουλος, Τσικάρσκι, Πήλιος, Σκόνδρας, Λίλα, Μπουκουβάλας, Ντόλοβατς.

ΑΕΛ (Σωτήρης Αντωνίου): Σουλούκος, Καρανίκας, Χούμπτσεβ, Μόρας, Ζίζιτς, Γκόλιας, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Πέτροβιτς, Μόρσι, Ντέλετιτς.
Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Θεοδωρόπουλος, Σαχίτι, Γκοίκοβιτς, Γρομητσάρης, Κάσσος, Φρίου, Μπάλλας, Μπάμης, Πινακάς, Νούσιος, Φουρκιώτης, Χοτζάλι.