25/04/2024
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ | Σάββατο 14 Ιουλίου 2018 - 22:32

Ξεμούδιασαν στον Παναιτωλικό με τεσσάρα στην Κ20

Διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο χρησιμοποίησε ο Δέλλας

Την ευκαιρία να ξεφύγουν από τη μονοτονία των προπονήσεων είχαν το Σάββατο (14/7) οι παίκτες του Παναιτωλικού, κερδίζοντας με 4-0 την Κ20 σε οικογενειακό δίτερμα.

Ο Μοράρ άνοιξε το σκορ στο 18' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που πήρε ο Τσοκάνης, ενώ ο Ρουμάνος φορ πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 32', αξιοποιώντας μπαλιά του Μαρινάκη.

Στο 69' ο Βασιλούδης βρήκε δίχτυα από την άσπρη βούλα σε πέναλτι που κέρδισε ο Γεωργούσης, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Λιάβας με σουτ στο 78'.

Ο Τραϊανός Δέλλας μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής των ποδοσφαιριστών του, χρησιμοποιώντας διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Μαρινάκης, Τσοκάνης, Χαντάκιας, Μιχάι, Έρικσον, Ιταμπέλ, Ντίας, Ουίλιαν, Μανά, Μοράρ.

Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γιαννακόπουλος, Λιάβας, Ρότσα, Μύγας Γιαννιώτης Δ., Νταλακούρας (65' Τσιγγάρας), Αγρόδημος, Βασιλούδης, Κόκκορης (65' Μπελεβώνης), Παρράς, Βακράκος (65' Γεωργούσης).