23/09/2018
Μπάσκετ | Τρίτη 10 Ιουλίου 2018 - 15:40

Το αναλυτικό πρόγραμμα Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού στην Ευρωλίγκα

Πότε θα γίνουν οι δύο ελληνικοί «εμφύλιοι»

Γνωστό έγινε την Τρίτη (10/7) το αναλυτικό πρόγραμμα της Ευρωλίγκας για τη σεζόν 2018/2019.

Όπως προέκυψε από την κλήρωση, το πρώτο ντέρμπι Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού θα διεξαχθεί στις 9 Νοεμβρίου 2018 στο ΟΑΚΑ ενώ οι δύο «αιώνιοι» θα κοντραριστούν στο ΣΕΦ στις 4 Ιανουαρίου 2019.

Όσον αφορά την πρώτη διπλή αγωνιστική, έχει προγραμματιστεί για 16-19 Οκτωβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού:

1η Αγωνιστική 

Πέμπτη 11/10 

Παναθηναϊκός-Μακάμπι 21:00 

Παρασκευή 12/10  Χίμκι-Ολυμπιακός 20:00 

2η Αγωνιστική 

Τρίτη 16/10 

Μπάγερν-Παναθηναϊκός 21:30 

Τετάρτη 17/10  Μπασκόνια-Ολυμπιακός 21:30 

3η Αγωνιστική 

Πέμπτη 18/10 

Παναθηναϊκός-Γκραν Κανάρια 21:00 

Παρασκευή 19/10 

Ολυμπιακός-Αρμάνι Μιλάνο 21:00 

4η Αγωνιστική 

Πέμπτη 25/10 

Ολυμπιακός-Μακάμπι 21:00 

Παρασκευή 26/10 

Παναθηναϊκός-Ζαλγκίρις 21:00 

5η Αγωνιστική 

Πέμπτη 1/11 

ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ολυμπιακός 19:00 

Παρασκευή 2/11 

Μπουντούτσνοστ-Παναθηναϊκός 20:00 

6η Αγωνιστική 

Παρασκευή 9/11 

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 21:00

7η Αγωνιστική 

Πέμπτη 15/11 

Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε 21:00 

Παρασκευή 16/11 

Εφές-Παναθηναϊκός 19:30 

8η Αγωνιστική 

Τρίτη 20/11 

Μπάγερν-Ολυμπιακός 21:30 

Τετάρτη 21/11 

Παναθηναϊκός-Μπαρτσελόνα 21:00 

9η Αγωνιστική 

Πέμπτη 22/11 

Ολυμπιακός-Ρεάλ 21:00 

Παρασκευή 23/11 

Μπασκόνια-Παναθηναϊκός 21:30 

10η Αγωνιστική 

Πέμπτη 29/11 

Ολυμπιακός-Μπουντούτσνοστ 21:00 

Παρασκευή 30/11 

Χίμκι-Παναθηναϊκός 19:00 

11η Αγωνιστική 

Πέμπτη 6/12 

Ζαλγκίρις-Ολυμπιακός 20:00 

Παρασκευή 7/12 

Παναθηναϊκός-Φενέρμπαχτσε 21:30 

12η Αγωνιστική 

Πέμπτη 13/12 

Ολυμπιακός-Αναντολού Εφές 21:00 

Παρασκευή 14/12 

Παναθηναϊκός-Νταρουσάφακα 21:30 

13η Αγωνιστική 

Τρίτη 18/12 

Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός 22:00 

Τετάρτη 19/12 

Ρεάλ-Παναθηναϊκός 22:00 

14η Αγωνιστική 

Πέμπτη 20/12 

Ολυμπιακός-Γκραν Κανάρια 21:00 

Παρασκευή 21/12 

Παναθηναϊκός-Αρμάνι Μιλάνο 21:00 

15η Αγωνιστική 

Πέμπτη 27/12 

Νταρουσάφακα-Ολυμπιακός 19:15 

Παρασκευή 28/12 

Παναθηναϊκός-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 21:00 

16η Αγωνιστική

Παρασκευή 4/1

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 21:00

17η Αγωνιστική

Τρίτη (8/1)

Ολυμπιακός – Μπασκόνια 21:00

Τετάρτη (9/1)

Παναθηναϊκός – Μπάγερν 21;00

18η Αγωνιστική

Πέμπτη (10/1)

Ρεάλ – Ολυμπιακός 21:00

Παρασκευή (11/1)

Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός 21:00

19η Αγωνιστική

Πέμπτη (17/1)

Ολυμπιακός – Χίμκι 21:00

Παρασκευή (18/1)

Ζαλγκίρις – Παναθηναϊκός

20η Αγωνιστική

Πέμπτη (24/1)

Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός 20:30

Μακάμπι – Παναθηναϊκός 21:30

21η Αγωνιστική

Πέμπτη (31/1)

Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα 21:00

Παρασκευή (1/2)

Παναθηναϊκός – Αναντολού Εφές 21:30

22η Αγωνιστική

Πέμπτη (7/2)

Μακάμπι – Ολυμπιακός 21:05

Παρασκευή (8/2)

Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός 20:45

23η Αγωνιστική

Πέμπτη (21/2)

Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός 20:30

Παρασκευή (22/2)

Παναθηναϊκός – Χίμκι 21:00

24η Αγωνιστική

Πέμπτη (28/2)

Γκραν Κανάρια – Παναθηναϊκός 20:00

Παρασκευή (1/3)

Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 21:30

25η Αγωνιστική

Πέμπτη (7/3)

Νταρουσάφακα – Παναθηναϊκός 20:15

Παρασκευή (8/3)

Μπουντούτσνοστ – Ολυμπιακός 19:00

26η Αγωνιστική

Πέμπτη (14/3)

Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός 20:45

Παρασκευή (15/3)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Παναθηναϊκός 20:00

27η Αγωνιστική

Πέμπτη (19/3)

Ολυμπιακός – Μπάγερν Μονάχου 21:00

Παρασκευή (20/3)

Παναθηναϊκός – Μπασκόνια 21:00

28η Αγωνιστική

Πέμπτη (21/3)

Γκραν Κανάρια – Ολυμπιακός 20:30

Παρασκευή (22/3)

Αρμάνι Μιλάνο – Παναθηναϊκός 20:45

Μοιραστείτε το: