19/04/2024
Εθνικές ομάδες | Τετάρτη 27 Ιουνίου 2018 - 13:14

Στα ημιτελικά στους Μεσογειακούς Αγώνες η Εθνική Νέων

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα επικράτησε 3-1 της Γαλλίας * Επόμενη αντίπαλος η Ιταλία

Εξαιρετικά τα πηγαίνει στους Μεσογειακούς Αγώνες στην Ταραγόνα η Εθνική Νέων.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα σημείωσε άλλη μια νίκη, επικρατώντας την Τρίτη (26/6) 3-1 της Γαλλίας και προκρίθηκε στα ημιτελικά, όπου θα αντιμετωπίσει την Ιταλία.

Οι διεθνείς μας έκαναν ένα πολύ καλό ματς και πάλεψαν μέχρι τέλους, αφού τα δύο γκολ που της χάρισαν τη νίκη επετεύχθησαν στις καθυστερήσεις!

Ο Εμανουηλίδης είχε ανοίξει το σκορ στο 48', οι Γάλλοι ισοφάρισαν στο 74', αλλά οι Γκαργκαλατζίδης και Βοϊλής «χτύπησαν» στο πρώτο και τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων αντίστοιχα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Ο ημιτελικός θα διεξαχθεί στις 18.00 της Πέμπτης (28/6).

Στον άλλο ημιτελικό θα αναμετρηθούν η Ισπανία με το Μαρόκο.

Η σύνθεση της Εθνικής μας: Νικοπολίδης, Σαρδέλης (78΄Σκεντεράι), Γκαργκαλατζίδης (92΄ Μαχαίρας), Τσερκώνης, Ιωαννίδης (61΄ Βοϊλής), Λύρατζης, Γαλούπης, Μιχαηλίδης, Διαμαντής, Μελιόπουλος, Εμμανουηλίδης.