04/05/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 13 Μαΐου 2018 - 19:28

Επίθεση στους παίκτες του Ηροδότου και διακοπή στην Αμαλιάδα! (pics)

Φραγκουλάκης και Μωραΐτης πήγαν στο νοσοκομείο * Ξύλο και σε Παπαματθαιάκη * Στο 0-0 ήταν το ματς με τον Αστέρα στο πρώτο ημίχρονο

Στα δικαστήρια θα κριθεί η αναμέτρηση του Αστέρα Αμαλιάδας με τον Ηρόδοτο για την 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου των πλέι οφ της Γ' Εθνικής, ο οποίος διεκόπη στο ημίχρονο το απόγευμα της Κυριακής (13/5).

Όπως προκύπτει από φωτογραφίες που ανήρτησαν οι Κρητικοί στην επίσημη σελίδα τους στο facebook, τόσο ο προπονητής Μανώλης Παπαματθαιάκης όσο και παίκτες της ομάδας δέχθηκαν επίθεση στην ανάπαυλα και φέρουν αρκετά χτυπήματα.

Μάλιστα, οι Μιχάλης Φραγκουλάκης και Βαγγέλης Μωραΐτης μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο της Αμαλιάδας νιώθοντας ζαλάδες, με τους «κυανόλευκους» να καταγγέλουν ότι η επίθεση εναντίον τους έγινε από δεκάδες άτομα.

Πάντως, με φορείο μεταφέρθηκε εκτός γηπέδου και ο παράγοντας του Αστέρα Κώστας Ντάβαρης, ενώ ο διαιτητής Τάσης του Συνδέσμου Ηπείρου αποφάσισε τη διακοπή της αναμέτρησης, που ήταν στο 0-0 στο πρώτο 45λεπτο.