20/04/2024
Ιταλία | Κυριακή 22 Απριλίου 2018 - 15:49

Συνεχίζει να αγωνιά η Κάλιαρι

Έμεινε στο 0-0 με την Μπολόνια και συνεχίζει να κινδυνεύει * Της ακυρώθηκε γκολ, με την απόφαση να αμφισβητείται

Έχασε την ευκαιρία να... ανασάνει. Η Κάλιαρι ήταν καλύτερη κόντρα στην Μπολόνια εντός έδρας την Κυριακή (22/4), αλλά τελικά έμεινε στο 0-0 και παραμένει κοντά στην επικίνδυνη ζώνη.

Οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερες ευκαιρίες, με καλύτερη στο πρώτο μέρος αυτή του Παβολέτι που αστόχησε από εξαιρετική θέση στο 40'.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σάου βρήκε δίχτυα στο 52ο λεπτό, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε για χέρι στο ξεκίνημα της φάσης, με το ριπλέι να δείχνει να μην δικαιώνει τον ρέφερι του ματς.

Ο Μπάμπης Λυκογιάννης πέρασε αλλαγή για τους γηπεδούχους στο 81ο λεπτό. Αντίθετα, ο Βασίλης Τοροσίδης ήταν εκτός αποστολής για την Μπολόνια.

ΚΑΛΙΑΡΙ: Κράνιο, Πισατσάνε (90'+1' Ρομάνια), Καπιτέλι, Καστάν, Φαραγκό, Ιονίτα (81' Λυκογιάννης), Τσιγκαρίνι, Μπαρέλα, Παντοΐν, Σάου (65' Χαν), Παβολέτι.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Μιράντε, Ρομανιόλι (61' Εμπάι), Ντε Μάιο, Γκονζάλες, Ορσολίνι, Πόλι, Κρισέτιγκ (77' Νάγκι), Τζεμαϊλί, Μασίνα, Βέρντι, Παλάσιο.