04/05/2024
Ομάδες | Πέμπτη 5 Απριλίου 2018 - 02:42

Παπαβασιλείου: «Αν είχαμε την τελική πάσα...»

Ικανοποιημένος από τους παίκτες του ο τεχνικός της Α.Ε. Καραϊσκάκης μετά το «Χ» στα Τρίκαλα * Κάταγμα στον καρπό ο Μπουσινάκης

Με το 0-0 έφυγε η Α.Ε. Καραϊσκάκης από τα Τρίκαλα και στη συνέντευξη Τύπου ο Σάκης Παπαβασιλείου απένειμε τα εύσημα στους παίκτες του, λέγοντας ότι έλειψε μόνο η τελική πάσα από το παιχνίδι τους ώστε να έρθει και το γκολ.

«Με όλη την ειλικρίνεια και το σθένος που έχω θα σας πω ότι ο Καραϊσκάκης είναι μια ομάδα που ανεξαρτήτως αντιπάλου και έδρας θέλει να παίζει ποδόσφαιρο. Ο κόσμος να ευχαριστιέται την εικόνα που παρουσιάζει. Όπως είδατε, στα πρώτα 35 λεπτά είχαμε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού, με σωστή κυκλοφορία, σωστές μεταβιβάσεις, αλλά μας έλειπε η κίνηση μέσα στην περιοχή, η τελική πάσα για να πετύχουμε ένα τέρμα και να ανοίξουμε το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο αντίπαλος είχε διάθεση και θέληση να πατήσει στην περιοχή μας, αλλά εμείς δεν δώσαμε δικαιώματα να μας απειλήσει. Αν στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε καθαρό μυαλό και τελική πάσα, θα μιλούσαμε για μία μεγάλη νίκη του Καραϊσκάκη», ανέφερε αρχικά ο Παπαβασιλείου.

Και πρόσθεσε: «Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου. Ειλικρινά χαίρομαι να δουλεύω μαζί τους. Είμαστε μία ομάδα - οικογένεια και ξέρουμε ανά πάσα στιγμή πώς θα αντιμετωπίσουμε τον κάθε αντίπαλο. Υπήρχαν και δύο βασικές απουσίες ποδοσφαιριστών μου, που είχαν όλα τα ματς στα πόδια τους.

Αυτοί που κλήθηκαν να καλύψουν τα κενά ανταποκρίθηκαν άψογα και έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό για να πάρουμε τον βαθμό. Να ευχηθώ σε όλο τον κόσμο χρόνια πολλά, καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα. Να είμαστε όλοι ευτυχισμένοι με τις οικογένειές μας».

Κάταγμα στον καρπό ο Μπουσινάκης...

Στο μεταξύ, ραντεβού με την ατυχία είχε εκ νέου ο Περικλής Μπουσινάκης, που πρόλαβε να παίξει μόλις για 14 λεπτά στην επιστροφή του στη δράση μετά από έξι μήνες.

Ο έμπειρος μεσοεπιθετικός, που ως παίκτης της Χαλκίδας είχε υποστεί τον Σεπτέμβριο κάταγμα περόνης, έπαθε αυτή τη φορά κάταγμα λίγο πάνω από τον καρπό του αριστερού του χεριού.

Ο 31χρονος παίκτης μετέβη άμεσα στο νοσοκομείο των Τρικάλων και του τοποθετήθηκε νάρθηκας.