25/04/2024
Πρωτάθλημα | Σάββατο 24 Μαρτίου 2018 - 18:03

Δεν βολεύτηκε κανείς στο Αίγιο

Παναιγιάλειος και Καλλιθέα «κόλλησαν» στο 0-0

Δεν χάρηκε κανείς… Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε το Σάββατο (24/3) η αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναιγιάλειο και την Καλλιθέα, για την 23η αγωνιστική της Β’ Εθνικής.

Παρουσία 250 φιλάθλων στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου, οι δύο ομάδες «κόλλησαν» στο 0-0, αποτέλεσμα που δεν βολεύει καμία τους.

Και αυτό διότι οι μεν γηπεδούχοι έμειναν στο -2 από τη ζώνη σωτηρίας ενώ οι φιλοξενούμενοι στο -8.

Φτωχό σε φάσεις το πρώτο ημίχρονο, με τον Αγιούποφ να σουτάρει πολύ άσχημα στο 9’ ενώ θα μπορούσε να έχει πασάρει σε συμπαίκτη του και τον Τσάπαλο στο 24’ να μπλοκάρει την κεφαλιά του Τσατσόπουλου.

Με την έναρξη του δεύτερου 45λεπτου υπήρξε ένταση μεταξύ του γενικού αρχηγού των Αιγιωτών, Γιάννη Καλιτζάκη, και των φιλοξενούμενων καθώς ο πρώτος έκανε παράπονα για τη διαιτησία.

Στο 51’ η προσπάθεια του Σταματή σταμάτησε πάνω στον Κουτογλίδη ενώ στο 73’ η αθηναϊκή ομάδα έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Ταμπάκη να σουτάρει μόλις άουτ.

Το ματς ολοκληρώθηκε με ένα φάουλ του Συριόπουλο, που δεν βρήκε στόχο.

Διαιτητής ήταν ο Σελίμος (Λακωνίας), με βοηθούς τους Παπαδάκη (Ηρακλείου) και Πριόνα (Ευβοίας).

Κίτρινες: 12’ Γκούμας, 37’ Βλάχος, 45’ Σκαρτσίλας – 50’ Ντιακιτέ, 52’ Τσατσόπουλος, 84’ Σμυρλής, 90+2’ Γραμματίκας

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Πέτρος Δημητρίου): Τσάπαλος, Μηλιώτης, Βλάχος, Γκούμας, Γαβριηλίδης, Γραμματίκας, Τζανουλίνος, Αγιούποφ (68' Χαρίτος), Σκαρτσίλας, Ζαφειράκης (85' Κάναλς), Σταματής.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Γιώργος Κορακάκης): Κουτογλίδης, Ντιακιτέ, Παπαγγελής, Συριόπουλος, Πολίντορο, Καντέ, Χοτζάλι, Μάκο (85' Παυλής), Τσατσόπουλος (65' Ταλέντο), Σμυρλής, Ταμπάκης (75' Ζυγκερίδης).