29/04/2024
Γαλλία | Κυριακή 18 Μαρτίου 2018 - 00:18

Στραβοπάτησε η Μονπελιέ

Στις καθυστερήσεις παραχώρησε ισοπαλία στη Ντιζόν με 2-2

Ψυχρολουσία για τη Μονπελιέ στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Ντιζόν, που έγινε το βράδυ του Σαββάτου (17/3) για την 30ή αγωνιστική, στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Ντερ Ζακαριάν παραχώρησε ισοπαλία 2-2 με γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις και έτσι έμεινε στο -3 από την πέμπτη θέση που οδηγεί στην Ευρώπη.

«Δήμιος» για τη Μονπελιέ ο Σαΐντ που πέτυχε και τα δύο γκολ, στο 27’ και το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Σκιρί στο 59’ είχε ισοφαρίσει σε 1-1 για τους γηπεδούχους και ο Σιό στο 67’ τους είχε δώσει το προβάδισμα. Προσωρινά όμως…

ΜΟΝΠΕΛΙΕ: Λεκομτ, Χίλτον, Μέντεζ (64' Μέντεζ), Αγκιλάρ, Μουκιελέ, Ποατί (84' Κονγκρέ), Λασνέ, Ντολί (64' Μπενζά), Σκιρί, Σιό, Νινγκά.

ΝΤΙΖΟΝ: Ρεϊνέτ, Τζιλομποτζί, Λατουά, Τσαφίκ (75' Ανταντί), Γιαμπερέ, Ροσιέρ, Αμαλφιτανό (69' Μπαλμόντ), Μαριέ (69' Χεκά), Σλιτί, Ταβάρες, Σαϊντ.