26/04/2024
Άλλα αθλήματα | Σάββατο 17 Μαρτίου 2018 - 13:50

Πετρούνιας από… χρυσάφι!

Το χρυσό μετάλλιο στον τελικό των κρίκων - και - στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Μπακού κατέκτησε ο Έλληνας πρωταθλητής * Τέταρτος ο Κωνσταντινίδης

Συνεχίζει ακάθεκτος να κάνει υπερήφανη ολόκληρη την Ελλάδα… Ο λόγος για τον Λευτέρη Πετρούνια όπως πέτυχε ακόμα μία σημαντική διάκριση.

Εκτελώντας εξαιρετικά το πρόγραμμά του το Σάββατο (17/3), ο Έλληνας πρωταθλητής θριάμβευσε στον τελικό των κρίκων στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Μπακού και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, για όγδοη φορά τους τελευταίους 22 μήνες.

Ο «άρχοντας των κρίκων» κατέκτησε την πρώτη θέση με 15,333 βαθμούς, αφήνοντας δεύτερο τον Τούρκο Ιμπραχίμ Τσολάκ (15,100) και τρίτο τον Κινέζο Σιανγκιού Λαν (14,866).

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε και ο Κωνσταντίνος Κωνσταντινίδης που κατέλαβε την τέταρτη θέση με 14,700 βαθμούς.