25/04/2024
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ | Πέμπτη 15 Μαρτίου 2018 - 18:26

Ορεξάτος και πεντάσφαιρος ο Αστέρας Τρίπολης

Οι Αρκάδες επιβλήθηκαν της Σπάρτης με 5-0 σε φιλικό παιχνίδι

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε την Πέμπτη (15/3) ο Αστέρας Τρίπολης, παίρνοντας τη νίκη με το επιβλητικό 5-0 στο φιλικό ματς με τη Σπάρτη.

Στο «Θ. Κολοκοτρώνης» ο Μπαστιάνος με μια σέντρα στο 28' σημάδεψε το δοκάρι, αλλά ένα λεπτό αργότερα ο Ρούνεϊ Βανκεβάι άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ ύστερα από σέντρα του Τζααντί, το πρώτο ανεπίσημο γκολ του Αφρικανού φορ με τη φανέλα των Αρκάδων.

Στο 37' ο Δουβίκας έκανε παράλληλη μπαλιά και ο Ζουλιώτης λίγο έλειψε να σημειώσει αυτογκόλ, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι, για να γίνει τελικά το 2-0 τρία λεπτά αργότερα, με τον Δουβίκα να σκοράρει ύστερα από προσπάθεια του Ντουντού.

Το τρίτο γκολ ήρθε στο 55' με σουτ του Τζααντί εκτός περιοχής, δύο λεπτά αργότερα ο Δουβίκας με πλασέ έξω από την περιοχή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 κι ενώ ο γκολκίπερ Τρακάκης ήταν εκτός θέσης, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντουντού με μακρινό σουτ στο 86'.

ΑΣΤΕΡΑΣ TΡΙΠΟΛΗΣ (Παντελίδης): Τσιφτσής, Μπέρτος, Μπαστιάνος, Ντουντού, Σελίν, Βανκεβάι, Δουβίκας, Ζήσης, Χριστόπουλος, Tζααντί, Κανελλόπουλος.

Αγωνίστηκαν και οι: Καπετάνος, Αντζουλάς, Κώτσιρας, Νικολακόπουλος, Σουμά.

ΣΠΑΡΤΗ (Γιώργος Πολυμενέας): Μακρυωνίτης, Ζουλιώτης, Ράνος, Γουόρντεν, Φουρτάδο, Γραικός, Σάββας, Παναγιώτου, Κολτσίδας, Μπουζούκης, Τσιόφου.

Αγωνίστηκαν και οι: Τρακάκης, Δοδοντσάκης, Μουζακίτης, Συμεωνίδης, Μπέλης, Κατσίκης, Δεινόπαπας, Καζβιρόπουλος.

Πηγή ΦΩΤΟ: arcadia-sports.gr