18/05/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 11 Μαρτίου 2018 - 20:40

Σε επικίνδυνη θέση ο Φωστήρας!

Ο Ατσαλένιος νίκησε με 1-0,  ξέφυγε από τη ζώνη του υποβιβασμού στην οποία παραμένει ο «Φονέας» * Φωνάζουν οι φιλοξενούμενοι

Με… δράστη τον 39χρονο Τάσο Τριανταφύλλου, ο Ατσαλένιος νίκησε τον Φωστήρα με 1-0, στον αγώνα που έγινε το μεσημέρι της Κυριακής (11/3) για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και έκανε σημαντικό βήμα για την παραμονή του στην κατηγορία.

Για την ομάδα του Ταύρου πάντως, το αποτέλεσμα μόνο θετικό δεν ήταν καθώς παρέμεινε εντός της ζώνης του υποβιβασμού, τρεις αγωνιστικές πριν από το φινάλε του πρωταθλήματος.

Ο έμπειρος επιθετικός με κεφαλιά στο 77ο λεπτό έδωσε τη νίκη στην ομάδα του αλλά νωρίτερα, στο 58’ είχε αστοχήσει σε πέναλτι (απέκρουσε ο Αθανασόπουλος).

Η ομάδα του Ταύρου που προέρχονταν από την ήττα από τον Ηρόδοτο, δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα αν και πλησίασε στο γκολ με κεφαλιά του Σίμωση στο 11ο λεπτό.

Στο 34' ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Κωνσταντινίδη από τον Χαμαλάκη. Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες καθώς στο 86′ ο Πέτρος Καλημέρης φαίνεται ότι δέχτηκε χτύπημα από φίλαθλο που ήταν στο γήπεδο.

ΠΟΑ (Μ. Σουτζής): Παπαδάκης, Βρετός, Τζανής, Πατινιώτης, Χαρίτος, Χαμαλάκης, Πετράκης, Τριανταφύλλου (89' Λιδάκης), Φραγκιαδάκης, Ρουμπάκης (80' Μπερκης), Χατζηανδρέου (26' Ντάμπος )

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Π. Ανδράλας): Αθανασόπουλος, Χουστουλάκης, Μανδήλης (78' Πρίκας), Τσώνης, Πατσατζόγλου, Καλημέρης, Κωνσταντανίδης, Σκάρος, Σίμωσης (60' Νάστος), Δωροβίνης (70' Πίσας), Παπανικολάου.