05/05/2024
Γαλλία | Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2018 - 23:28

Ούτε τώρα η Ναντ...

Εντός έδρας ήττα για την ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι, 0-1 από την Αμιάν * Νίκες για Ντιζόν και Ρεν

Για ακόμα ένα ματς χωρίς νίκη έμεινε η Ναντ, η οποία υπέστη εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Αμιάν το Σάββατο (24/2).

Έτσι τα «καναρίνια» έχασαν την ευκαιρία να μειώσουν τη διαφορά τους από την τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Το ματς κρίθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου χάρις σε ένα γκολ του Κακουτά.

Στα άλλα ματς των 21:00 Ντιζόν και Ρεν νίκησαν 2-0 Καέν και Τρουά αντίστοιχα ενώ η Ανζέ υπέταξε με 0-1 τη Λιλ.

Τέλος, Γκινγκάμπ και Μετς έμειναν στο 2-2.

ΝΑΝΤ: Ταταρουσάνου, Ντιμπουά, Ντιέγκο, Παλουά, Λίμα, Τουρέ (61’ Καγιεμπέ), Ζιροτό, Ρονζιέ, Ενγκόμ (74’ Νακουλμά), Τόμασον (46’ Ελ Γκανάσι), Σάλα.

ΑΜΙΑΝ: Γκιρτνέρ, Σισοκό, Γκουανό, Αντενόν, Ντιμπασί, Μονκοντουί, Ιέλς, Κακουτά (87’ Ελ Χαζάμ), Γκακπέ (77’ Μπουρζό), Μεντόζα (85’ Μανζαλά), Τραορέ.

Τα αποτελέσματα της 27ης αγωνιστικής

Παρασκευή (23/2)

Στρασμπούρ - Μονπελιέ 0-0

Σάββατο (24/2)

Τουλούζ - Μονακό 3-3 (24' Σανγκαρέ, 78' πεν. Ντελόρ, 87' Σανογκό - 8', 47' Ρόνι Λόπες, 72' Γιόβετιτς)

Ντιζόν - Καέν 2-0 (24’ αυτ. Ντα Σίλβα, 70’ πεν. Ταβάρες)

Γκινγκάμπ – Μετς 2-2 (22’, 86’ Ντο – 6’ πεν Μολέ, 56’ Ρου)

Λιλ – Ανζέ 1-2 (88’ Πέπε – 73’, 89’ Εκαμπί)

Ναντ – Αμιάν 0-1 (45+1’ Κακουτά)

Ρεν – Τρουά 2-0 (47’ πεν. Καζρί, 72’ Πρσιτς)