25/04/2024
Europa League | Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2018 - 21:21

Το έχασε ο Μπεν, αποκλείστηκε ο Ερυθρός Αστέρας

Οι Σέρβοι έχασαν με 1-0 από την ΤΣΣΑ Μόσχας, η οποία προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Γιουρόπα Λιγκ

Το πρώτο εισιτήριο για τη φάση των «16» του Γιουρόπα Λιγκ κλείδωσε το βράδυ της Τετάρτης (21/2) με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας να κερδίζει 1-0 τον Ερυθρό Αστέρα και να προκρίνεται έτσι μετά και το 0-0 του πρώτου αγώνα.

Οι Ρώσοι ήταν καλύτεροι, προσπάθησαν από τα πρώτα λεπτά να βρουν το γκολ και στάθηκαν τυχεροί για το χρονικό σημείο που το πέτυχαν, αφού ήρθε στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου με κοντινό πλασέ του Τζαγκόεφ.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν μία μεγάλη ευκαιρία για να καθαρίσουν το ματς, δεν τα κατάφεραν και προς το τέλος η πίεση που τους ασκήθηκε ήταν μεγάλη. Ο Ερυθρός Αστέρας προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση με βαθιές μπαλιές από πίσω και λίγο έλειψε να τα καταφέρει.

Στο 90' ο Μπεν πήρε την μπάλα από μέσα αριστερά, αλλά δεν έπιασε το σουτ όπως θα ήθελε με αποτέλεσμα να αστοχήσει για λίγα εκατοστά. Η ήττα δεν αποφεύχθηκε και έτσι η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς αποκλείστηκε.

ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ: Ακινφέεβ, Μάριο Φερνάντες, Βασίλι Μπερεζούτσκι, Ιγκνασέβιτς, Βάσιν (27' Ναμπάμπκιν), Κουτσάεβ, Νάτχο, Τζαγκόεβ, Βέρνμπλουμ, Βιτίνιο (77' Μιλάνοφ), Μούσα.

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπόριαν, Στόικοβιτς, Σάβιτς, Λε Ταλέκ, Ρόντιτς, Ντόναλντ (78' Σρνιτς), Γιόβιτσιτς (88' Ράτσιτς), Κρστίτσιτς, Μπεν, Ράντονιτς (88' Άτζιτς), Πέσιτς.