24/04/2024
Μπάσκετ | Δευτέρα 19 Φεβρουαρίου 2018 - 14:33

Φωνάζει για τη διαιτησία ο ΠΑΟΚ (video)

Βίντεο με 17 φάσεις έβγαλαν οι «ασπρόμαυροι» για την ήττα από την Κύμη

Την ήττα στις λεπτομέρειες γνώρισε ο ΠΑΟΚ την Πέμπτη (15/2) στο ματς με την Κύμη (88-85) με τους Θεσσαλονικείς να έχουν πολλά παράπονα για τις αποφάσισεις των διαιτητών.

Η δυσαρέσκεια είναι έντονη προς την ΕΟΚ/ΚΕΔ εδώ και αρκετό καιρό και αυτή τη φορά οι «ασπρόμαυροι» θεωρούν πως έφτασε ο κόμπος στο χτένι και γι' αυτό ήρθε και η αντίδραση.

Αρχικά υπήρξε σκέψη ακόμη και να αποσυρθούν οι τέσσερις διεθνείς του ΠΑΟΚ (Μαργαρίτης, Κατσίβελης, Κόνιαρης και Χαραλαμπόπουλος) από τις προσεχείς υποχρεώσεις της Εθνικής ομάδας, κάτι που τελικά δεν θα γίνει.

Ωστόσο, το πρωί της Καθαράς Δευτέρας (19/2) έβγαλαν βίντεο με 17 διαιτητικά λάθη από το ματς με την Κύμη. Τα περισσότερα εξ αυτών σημειώθηκαν στα τελευταία λεπτά, ενώ στο στόχαστρο βρίσκεται κυρίως ο ρέφερι Παπαθανασίου. Σχινάς και Δεσλής οι άλλοι δύο.