27/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 18 Φεβρουαρίου 2018 - 21:36

Νίκη ανάσα για Αιολικό μέσα στο Άργος

Επικράτησε με 2-0 του Παναργειακού και ανέβηκε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην κατηγορία πέτυχε ο Αιολικός, το μεσημέρι της Κυριακής (18/2), στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 16η αγωνιστική, στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα της Μυτιλήνης επικράτησε στο Άργος του Παναργειακού με 2-0 και ανέβηκε δύο βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού σημειώνοντας παράλληλα, το τρίτο της «διπλό» στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους, γνώρισαν την τρίτη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα και έχασαν και άλλο έδαφος στο κυνήγι της δεύτερης προνομιούχου θέσης.

Με εξαίρεση το πρώτο 20λεπτο διάστημα στο οποίο δέχθηκε πίεση, οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα. Προηγήθηκαν στο 29’ με γκολ που σημείωσε ο Λαμπράκης και με τον ίδιο παίκτη, στο 82ο λεπτό, «κλείδωσαν» τη νίκη και έδωσαν έτσι, συνέχεια στο αήττητο  σερί που «τρέχουν» στους οχτώ τελευταίους αγώνες (τρεις νίκες και πέντε ισοπαλίες).

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γιώργος Κετικίδης): Ράτζα, Παναγιώτου, Διαμαντής, Λιακόπουλος, Νώτης (81΄Καϊάφας), Πούτσι, Καμπιώτης (46΄Καρβούνης), Παιδάκης (73΄Φρεντ), Καλογεράκης (46΄Μεζίνι), Καλύβας, Ντούκιτς.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Κώστας Ψυρόπουλος): Ζαχαρής, Λαλάς, Κρητικός, Τάχιας, Καπταγιάννης, Κριπιντίρης, Διακορώνας, Παληγεώργος (80΄ Κουτσούμπας), Λαμπράκης (90΄ Νιφαδόπουλος), Ποτουρίδης (73΄Κεσίδης), Μιχαλάκης (62΄Παλαμουτσής).

ΠΗΓΗ ΦΩΤΟ: SPORTLESVOS.GR