25/04/2024
Αγγλία | Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2018 - 00:04

Περίπατος και πρόκριση για την Τσέλσι

Οι «μπλε» κέρδισαν με 4-0 τη Χαλ και πέρασαν στους «8» του Κυπέλλου Αγγλίας * Πήρε το «εισιτήριο» και η Λέστερ

Εύκολο έργο είχε το βράδυ της Παρασκευής (16/2) η Τσέλσι, επικρατώντας με 4-0 της Χαλ και παίρνοντας την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

Το ματς στο «Στάμφορντ Μπριτζ» κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο οι «μπλε» σημείωσαν και τα τέσσερά τους τέρματα, με τον Γουίλιαν να ανοίγει το σκορ στο 2ο λεπτό, τον Πέδρο στο 27' να γράφει το 2-0, ενώ στο 32' και πάλι ο Γουίλιαν βρήκε δίχτυα.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ζιρού στο 42' με το πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα, την ίδια στιγμή που και η Λέστερ πέρασε στους «8» κερδίζοντας με 1-0 τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ χάρη σε γκολ του Βάρντι.