19/04/2024
Γερμανία | Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018 - 00:43

Σκόνταψε και στο Βερολίνο η Ντόρτμουντ

Ισόπαλη 1-1 με τη Χέρτα η ομάδα του Σωκράτη Παπασταθόπουλου

Άλλη μία βαθμολογική απώλεια καταγράφηκε για την Ντόρτμουντ, που έφυγε από το Βερολίνο με το ισόπαλο 1-1 κόντρα στη Χέρτα το βράδυ της Παρασκευής (19/1).

Στο πρώτο ματς για τη 19η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα ο Ζέλκε άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο πρώτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου, με την ισοφάριση για την Μπορούσια να έρχεται στο 71'.

Σε εκείνο το χρονικό σημείο ο Καγκάουα αξιοποίησε την ασίστ του Σάντσο και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, με την ομάδα του Σωκράτη Παπασταθόπουλου, που ήταν βασικός σε ολόκληρη τη διάρκεια του αγώνα, να μετρά 30 βαθμούς στην τρίτη θέση, όσους έχει και η Σάλκε.

Από την πλευρά τους, οι γηπεδούχοι με 25 βρίσκονται στην 11η θέση.

ΧΕΡΤΑ: Κραφτ, Βάιζερ, Σταρκ, Λούστενμπεργκερ, Πλάτενχαρτ, Μάιερ, Σκιέλμπρεντ, Λάτσαρο, Ντούντα (77' Λέκι), Καλού (84' Νταρίντα), Ζέλκε.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Μπίρκι, Πίστσεκ, Παπασταθόπουλος, Τοπράκ, Τολτζάν, Καγκάουα, Βάιγκλ, Γκέτσε (67' Ισάκ), Πούλισιτς (85' Γιαρμολένκο), Σούρλε, Σάντσο.