26/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017 - 17:17

Πέταξε δυο βαθμούς στις καθυστερήσεις ο Παναιγιάλειος

Ο Αιγινιακός σκόραρε στα χασομέρια γλιτώνοντας την ήττα (1-1) από τους «μελανόλευκους»

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Κυριακής (19/11) η αναμέτρηση του Αιγινιακού με τον Παναιγιάλειο, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1, με τον Αιγινιακό να παίρνει τον πρώτο του βαθμό στο… παραπέντε.

Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να «ζευγαρώσουν» τις νίκες τους και να αναρριχηθούν στον βαθμολογικό πίνακα.

Η πρώτη καλή στιγμή ανήκε στους γηπεδούχους, όταν το φάουλ του Γκατσολάρι στο 18’ πέρασε μόλις άουτ.

Οι «μελανόλευκοι» απάντησαν στις ευκαιρίες, με τους Σμίλτο (21’) και Μπρους (26’) ενώ ο Γκατσολάρι στο 42’ άγγιξε το 1-0, καθώς σε εκτέλεση κόρνερ η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 59’ ο Παναιγιάλειος «πάγωσε» το Αιγίνιο, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσερκέζου, ο Γαβριηλίδης με κεφαλιά έκανε το 0-1.

Οι γηπεδούχοι δεν πτοήθηκαν, πάλεψαν για την ισοφάριση και την πέτυχαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Παπαδόπουλο και ενώ μερικά δευτερόλεπτα νωρίτερα ο Πολίτης είχε πραγματοποιήσει σπουδαίας αποκρούσεις.

Τον αγώνα διηύθυνε ο Κουκούλας (Λέσβου), με βοηθούς τους Η. Παπαδόπουλο (Μακεδονίας) και Νταβέλα (Μακεδονίας)

Κίτρινες: 42’ Τοπαλίδης, 57’ Παπαδόπουλος, 89’ Βλάχος – 48’ Τσερκέζος, 68’ Γεωργακόπουλος, 75’ Καζναφέρης

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κώστας Νικολαΐδης): Τόλιος, Τοπαλίδης, Βλάχος, Λιόλιος, Γιαζιτζόγλου, Πολύζος (27’ Αντωνιάδης), Γκατσολάρι, Ζούρκος, Τσολακίδης, Δωματάς (55’ Παπαδόπουλος), Σοφιάνης (75’ Προσκυνητόπουλος).

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Νίκος Κουρμπανάς): Πολίτης, Τσερκέζος, Παπαχρήστος, Στίκας, Σμίλτος, Μπρους, Γαβριηλίδης, Καζναφέρης, Αρναρέλλης (68’ Σκαρτσίλας), Γκούφας (75’ Σταματής), Γεωργακόπουλος (84’ Βλάχος).