25/04/2024
ΛΑΜΙΑ | Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017 - 20:49

Τεννές: «Σα να έχουμε χάσει»

Απογοήτευση στη Λαμία μετά την εντός έδρας ισοπαλία με την Κέρκυρα

Μπορεί για ένα ημίχρονο να έπαιζε με δύο παίκτες περισσότερους η Λαμία, όμως, δεν κατάφερε να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα με αποτέλεσμα να μείνει στο 1-1 με την Κέρκυρα και να αφήσει δύο βαθμούς το Σάββατο (18/11).

Δεδομένων των συνθηκών ο Μπάμπης Τεννές είπε πως η ισοπαλία είναι σαν ήττα για την ομάδα του και πως πρέπει να γίνει ένα μάθημα σε όλους, αφού εφησυχάστηκαν μετά τις δύο αποβολές των φιλοξενούμενων.

Αναλυτικά όσα είπε: «Νομίζω ότι δεν διαχειριστήκαμε καλά το δεύτερο ημίχρονο. Νομίζαμε ότι επειδή έχουμε δύο παίκτες παραπάνω, το γκολ θα έρθει από μόνο του. Οι προσπάθειές μας ήταν έξω από την περιοχή, απέναντι σε μια ομάδα που φυσιολογικά κλείστηκε πίσω. Αισθανόμαστε πίκρα, σαν να το έχουμε χάσει το παιχνίδι. Ήταν ένα μάθημα για εμάς. Το ξεπερνάμε και συνεχίζουμε. Το πρόβλημα ήταν το μυαλό μας.

Νομίζαμε ότι το παιχνίδι τελείωσε στο 45'. Πήγαμε στα αποδυτήρια, έχοντας ισοφαρίσει και με τον αντίπαλο να παίζει με εννιά νομίζοντας ότι το ματς έχει τελειώσει. Πάμε να ισοπεδώσουμε με ένα κακό ημίχρονο, όλη την προσπάθεια της ομάδας στη σεζόν. Έχουμε δώσει έντεκα ματς κι έχουμε χάσει τέσσερα. Κι αυτά τα τέσσερα εκτός έδρας (με ΑΕΚ, Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ και Ατρόμητο). Έμεινα και είμαι και τώρα ευχαριστημένος με τα παιδιά που χρησιμοποιώ. Είχαμε λάθος σκέψη σήμερα. Δεν έχω παράπονα από τα παιδιά που χρησιμοποιώ. Αυτό που κάνει "μπαμ" είναι ότι στη θέση του γκολ έχουμε πρόβλημα».