25/04/2024
Γ’ ΕΘΝΙΚΗ | Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017 - 20:22

Βοσνιάδης: «Τεράστιος βαθμός για εμάς»

Ο τεχνικός της Κέρκυρας είπε πως οι παίκτες του έκαναν κατάθεση ψυχής

Όρθια στη Λαμία έμεινε το απόγευμα του Σαββάτου (18/11) η Κέρκυρα. Μπορεί να αγωνιζόταν με εννιά παίκτες για ένα ολόκληρο ημίχρονο, όμως, άντεξε στην πίεση που δέχτηκε και έφυγε με το 1-1.

Στη συνέντευξη Τύπου ο Αλέξανδρος Βοσνιάδης χαρακτήρισε τεράστιο τον βαθμό που πήρε η ομάδα του δεδομένων των συνθηκών και άφησε και τις αιχμές του για τη διαιτησία για τη φάση του πέναλτι και την αποβολή του Μπαλάφα.

Αναλυτικά όσα είπε: «Είναι ένας τεράστιος βαθμός για εμάς, σε ένα παιχνίδι που προσπαθήσαμε να αιφνιδιάσουμε τον αντίπαλο και το πετύχαμε. Ελέξγχαμε το ρυθμό, με εξαίρεση το τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου. Ήρθαν δύο φάσεις στο τέλος, τις προσπερνάμε και πάμε παρακάτω.

Άλλαξαν τελείως τα δεδομένα του παιχνιδιού, παίξαμε με δύο παίκτες λιγότερους για να διασφαλίσουμε ο,τι είχαμε πετύχει μέχρι εκείνο το χρονικό διάστημα. Τα παιδιά έκαναν κατάθεση ψυχής και δεν ξέφυγαν από το πλάνο. Πήραμε έναν σπουδαίο βαθμό και μας μένει η πίκρα για το γεγονός ότι οι αποφάσεις στο ημίχρονο, μας άλλαξαν το σχέδιο. Συγχαρητήρια στα παιδιά, πάμε παρακάτω».