27/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 23 Οκτωβρίου 2017 - 02:35

«Κουλούρια» στη Χρυσούπολη

Νέστος και Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου έμειναν στο 0-0

Χωρίς νικητή και σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε η κυριακάτικη (22/10) αναμέτρηση της Χρυσούπολης ανάμεσα σε Νέστο και Μέγα Αλέξανδρο Ξηροποτάμου για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι στάθηκαν άτυχοι στο 15', καθώς ο Κοβάτσης με σουτ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι, ενώ το πλασέ του ίδιου παίκτη στο 39' ήταν για λίγο άστοχο.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στις ευκαιρίες ένα λεπτό αργότερα, καθώς ο Κεχαγιάς αστόχησε εξ επαφής, ενώ ο Μαυροβασίλης έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι στο 75ο λεπτό, για να μείνει εντέλει το 0-0 μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Στην 4η θέση με 7 βαθμούς ο Νέστος, παρέα με την Α.Ε. Διδυμοτείχου, στους 4 βαθμούς η ομάδα του Ξηροποτάμου.

NΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ: Αθανασίου, Παυλακάκης, Χούσινετς, Μπαντάνης, Ναουμίδης, Λαδάκης, Φραγκούλης, Τσάκωνας, Κρολ, Παπαδόπουλος (82' Φαμπιόλ), Κοβάτσης (71' Τσανακτσόγλου).

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ: Κιουμουρτζής, Κεχαγιάς, Κονταξής, Τσιάρας, Βραμέντζαλης, Βουτσινάς, Αμαραντίδης (75' Καραγκιοζίδης), Μισίδης, Μπάμπουρας (57' Μαυροβασίλης), Κουμπρόγλου (90'+2 Τσοχαταρίδης), Μπερούκας (46' Παπίτσας).