25/04/2024
Ισπανία | Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017 - 22:18

Πού το πάει η Λεγκανές;

Ακόμα μία νίκη για τους Μαδριλένους (1-0 τη Μπιλμπάο) που συνεχίζουν την ανοδική τους πορεία

Εξαιρετική πορεία στην εφετινή Πριμέρα Ντιβιζιόν διαγράφει η Λεγκανές.

Οι Μαδριλένοι νίκησαν εντός έδρας με 1-0 τη Μπιλμπάο την Κυριακή (22/10), στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής, και αναρριχήθηκαν στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 48’, με τον Κουεγιάρ να λέει «όχι» στην προσπάθεια του Αντούριθ.

Έξι λεπτά η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα, ο οποίος αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά, κατάφερε να σκοράρει με ωραίο γκολ του Μποβί και να κατακτήσει τους τρεις βαθμούς.

ΛΕΓΚΑΝΕΣ: Κουέγιαρ, Ζαλδούα, Ντος Σάντος, Σιόβας, Γκαρθία, Πέρεθ, Γκάμπριελ, Εράσο, Άμραμπατ, Ελ Ζαρ (85’ Μπράζανατς), Μποβί (90+2’ Ναράνχο).

ΜΠΙΛΜΠΑΟ: Κέπα, Μποβέδα, Νούνιες, Λαπόρτ, Σαμπορίτ (84’ Μπενιάτ), Σαν Χοσέ, Βέσγα (46’ Ιτουράσπε), Κόρντομπα, Ραούλ Γκαρθία (69’ Σουσαέτα), Ινιάκι Γουίλιαμς, Αντούριθ.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Σάββατο (21/10)

Λεβάντε - Χετάφε 1-1 (62' Μοράλες - 58' Φαΐρ)

Μπέτις - Αλαβές 2-0 (13’ Σανάμπρια, 75’  αυτ. Αλέξις)

Βαλένθια - Σεβίλλη 4-0 (43’, 90+2’ Γκονσάλο Γκέντες, 51’  Τζάτζα, 84’ Σάντι Μίνα)

Μπαρτσελόνα - Μάλαγα 2-0 (2’ Ντεουλοφέου, 56’ Ινιέστα)

Κυριακή (22/10)

Βιγιαρεάλ - Λας Πάλμας 4-0 (48’ Μπακαμπού, 65’ Γασπάρ, 67’ αυτ. Ναβάρο, 90’+3 Σανσόνε)

Θέλτα - Ατλέτικο 0-1 (28’ Γκαμεϊρό)

Λεγκανές - Μπιλμπάο 1-0 (54’ Μποβί)