29/03/2024
Ιταλία | Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017 - 18:16

Μίλαν για κλάματα

Οι «ροσονέρι» δεν νίκησαν ούτε τη Τζένοα (0-0) * Με δέκα παίκτες από το πρώτο ημίχρονο οι «ροσονέρι» * Δύσκολη νίκη (0-1) της Ρόμα επί της Τορίνο

Δεν έχω τελειωμό η κατρακύλα της Μίλαν… Οι «ροσονέρι» δεν κατάφεραν να γευτούν τη νίκη για τέταρτο σερί παιχνίδι, παραχωρώντας την Κυριακή (22/10) εντός έδρας «λευκή» ισοπαλία στη Τζένοα.

Τα πράγματα πήραν αρνητική τροπή από το ξεκίνημα του αγώνα για τους Μιλανέζους, καθώς ο Μπονούτσι αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα για αγκωνιά στον Ρόζι.

Μάλιστα, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου λίγο έλειψε να δεχθεί και το γκολ, με τον Ντοναρούμα να αποκρούει την κεφαλιά του Ριγκόνι.

Οι γηπεδούχοι δυσκολεύονταν να δημιουργήσουν ευκαιρίες, ελέω και του αριθμητικού μειονεκτήματος, με αποτέλεσμα το 0-0 να μείνει μέχρι το φινάλε.

Πλέον, όλα δείχνουν ότι η απομάκρυνση του Βιτσέντζο Μοντέλα είναι θέμα χρόνου.

Από εκεί και πέρα, η Ρόμα έστω και δύσκολα νίκησε με 0-1 την Τορίνο, χάρη σε ένα γκολ του Κολάροφ, όπως και η Σασουόλο τη Σπαλ.

Η Φιορεντίνα είχε εύκολα έργο στην έδρα της Μπενεβέντο (0-3) ενώ τέλος η Αταλάντα επικράτησε εντός έδρας της Μπολόνια (1-0).

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Ζαπάτα, Μπονούτσι, Ροντρίγκες, Μποναβεντούρα (67’ Καλάμπρια), Μπίγλια, Κεσί, Τσαλχάνογλου (26’ Ρομανιόλι), Μπορίνι, Σούσο, Κάλινιτς (84’ Κουτρόνε).

ΤΖΕΝΟΑ: Περίν, Ίτσο, Μπερτολάτσι, Τααράμπ, Ροσετίνι, Βελόσο, Ριγκόνι (78’ Ρίτσι), Ρόζι (52’ Λάζοβιτς), Γκαλαμπίνοφ (52’ Λαπαντούλα), Λασάλτ, Ζουκάνοβιτς.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Σάββατο (21/10)

Σαμπντόρια - Κροτόνε 5-0 (3’ Φεράρι, 11’ πεν. Κουαλιαρέλα, 38’ Καπράρι, 71’ Λινέτι, 76’ Κοβνάτσκι)

Νάπολι - Ίντερ 0-0

Κυριακή (22/10)

Κιέβο - Βερόνα 3-2 (23’, 30’ πέν. Ινγκλέζε, 73’ Πελισιέ - 6’ Βέρντε, 55’ πέν. Πατσίνι)