20/04/2024
Ισπανία | Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017 - 15:36

Βιγιαρεάλ τεσσάρων αστέρων

Το «Κίτρινο Υποβρύχιο»... σκόρπισε με 4-0 τη Λας Πάλμας

Έχει πάρει φόρα η Βιγιαρεάλ! Το «Κίτρινο Υποβρύχιο» δεν... λυπήθηκε την Λας Πάλμας την Κυριακή (22/10), πανηγυρίζοντας τη νίκη με 4-0 εντός έδρας που του επιτρέπει να κάνει όνειρα Ευρώπης.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις, αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι «ξεσάλωσαν».

Ο Μπακαμπού άνοιξε το σκορ στο 48', με τον Γασπάρ να τον «μιμείται» στο 65' και τον Ναβάρο να «καθαρίζει» ουσιαστικά το ματς δύο λεπτά αργότερα, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Σανσόνε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Μπαρμπόσα, Χάουμε Κόστα, Μάριο Γασπάρ, Άλβαρο Γκονζάλες (56’ Μπονέρα), Βίκτορ Ρουίθ, Καστιγιέχο (81’ Τσερίσεβ), Ροδρί, Τριγκέρος, Φορνάλς, Μπάκα, Μπακαμπού (71’ Σανσόνε).

ΛΑΣ ΠΑΛΜΑΣ: Τσιτσιθόλα, Μπιγκάς (70’ Ακουϊλάνι), Καστεγιάνο, Τσίμο Ναβάρο, Μίτσελ, Λέμος (87’ Αϊτάμι), Βιέρα, Γκόμεζ, Τανάνε (4' Ρεμί), Καγιέρι, Βιτόλο.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Σάββατο (21/10)

Λεβάντε - Χετάφε 1-1 (62' Μοράλες - 58' Φαΐρ)

Μπέτις - Αλαβές 2-0 (13’ Σανάμπρια, 75’  αυτ. Αλέξις)

Βαλένθια - Σεβίλλη 4-0 (43’, 90+2’ Γκονσάλο Γκέντες, 51’  Τζάτζα, 84’ Σάντι Μίνα)

Μπαρτσελόνα - Μάλαγα 2-0 (2’ Ντεουλοφέου, 56’ Ινιέστα)

Κυριακή (22/10)

Βιγιαρεάλ - Λας Πάλμας 4-0 (48’ Μπακαμπού, 65’ Γασπάρ, 67’ αυτ. Ναβάρο, 90’+3 Σανσόνε)