24/04/2024
Ομάδες | Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017 - 13:05

Φιλική... μοιρασιά για Αχαρναϊκό και Απόλλωνα Σμύρνης στη Φυλή

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 * Τέλος τα «τεστ» για την ομάδα του Μενιδίου, ικανοποιημένος ο Δημητρίου

Δεν ανέδειξε νικητή η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στον Αχαρναϊκό και τον Απόλλωνα Σμύρνης το πρωί της Δευτέρας (16/10) στο γήπεδο της Φυλής.

Οι δύο ομάδες, που έδωσαν ματς – φιλικό με την Καλλιθέα και επίσημο με την Κέρκυρα αντίστοιχα - και την Κυριακή (15/10), χρησιμοποίησαν τους παίκτες που δεν πήραν την ευκαιρία τους στους αγώνες αυτούς και αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1.

Σκόρερ για τον Αχαρναϊκό ήταν ο Γεωργόπουλος, ενώ για την... σουπερλιγκάτη «Ελαφρά Ταξιαρχία» το γκολ πέτυχε ο Βαλλιάνος με φάουλ. Δοκάρι είχε ο Τοπτίδης.

Οι Μενιδιάτες έβγαλαν πολλά τρεξίματα και αυτό πιστώνεται και στην καλή δουλειά του γυμναστή Γιώργου Γκιόκα.

Να σημειωθεί πως από την πρώτη ομάδα του Απόλλωνα έπαιξαν οι Βαφέας, Μπαρτολίνι (ένα ημίχρονο), Βαλλιάνος, Μπαμπιάρζ, Χουάντερσον (ένα ημίχρονο), Καλλέργης, Χουάρες (ένα ημίχρονο) και Ταΐρης (ένα ημίχρονο), ενώ αγωνίστηκαν πολλοί ποδοσφαιριστές της ομάδας Κ-20.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Καλογεράκος, Ιωακειμίδης, Κωτσαλάς, Ναούμ, Καλαμιώτης, Στίλα, Τζανουλίνος, Τοπτίδης, Πάσχος, Μιχαλόπουλος, Γεωργόπουλος.

Έπαιξαν και οι: Κυζερίδης, Αθανασιάδης, Κωνσταντινίδης, Βαγγελής, Μπαντούνας.

Δημητρίου: «Εντυπωσιακό το πόσο καλά πήγαμε τηρουμένων των αναλογιών»

Ο Πέτρος Δημητρίου (ΦΩΤΟ) εμφανίστηκε ιδιαίτερα ευχαριστημένος από τα όσα είδε από την ομάδα του, σημειώνοντας, μάλιστα, ότι τα πήγε πολύ καλά τηρουμένων των αναλογιών.

Αυτό ήταν και το τελευταίο φιλικό για την ομάδα του Μενιδίου, όπως εξήγησε, μέχρι την έναρξη του πρωταθλήματος.

«Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από όσα είδα στα τελευταία δύο φιλικά της προετοιμασίας. Ήταν εντυπωσιακό το πόσο καλά πήγαμε τηρουμένων των αναλογιών. Δεν θα κάνουμε άλλο φιλικό μέχρι την έναρξη του πρωταθλήματος», είπε χαρακτηριστικά.