04/05/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017 - 21:40

Ξύλο σε παίκτες του Μυλοποτάμου στον Ταύρο

Η επίθεση έγινε στη φυσούνα πριν την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου στο ματς με τον Φωστήρα * Πρώτη νίκη για τον «Φονέα» (3-0)

Ένα πολύ άσχημο περιστατικό συνέβη στον κυριακάτικο (15/10) αγώνα του Φωστήρα με την Α.Ε. Μυλοποτάμου, καθώς οι ποδοσφαιριστές της κρητικής ομάδας δέχθηκαν επίθεση από τέσσερα άτομα πριν αρχίσει το δεύτερο ημίχρονο.

Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες, το ξύλο έπεσε... βροχή στη φυσούνα, με τους Μυρθιανό και Λένγκα να μεταβαίνουν στο νοσοκομείο για εξετάσεις, για προληπτικούς κυρίως λόγους.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης, που βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με 3-0, έγινε νέα επίθεση, αλλά σε αυτή την περίπτωση οι αστυνομικές δυνάμεις επενέβησαν άμεσα.

Στο αγωνιστικό μέρος, που προφανώς περνά σε δεύτερη μοίρα, ο «Φονέας» πήρε την πρώτη του νίκη στον 8ο όμιλο της Γ' Εθνικής, με τον Μπιταξή να ανοίγει το σκορ στο 25' στο ματς για την 3η αγωνιστική, για να γράψει το 2-0 ο Δωροβίνης στο 64' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νικολόπουλος στο 80'.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης, Μανδύλης, Τσώνης, Πατσατζόγλου, Καλημέρης, Στρίγγας (76’ Πρίκας), Μπιταξής (90’ Παπανικολάου), Σίμωσης, Δωροβίνης (82’ Χαρίτος), Μήτκας (61’ Νικολόπουλος).

Α.Ε. ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ (Λευτέρης Βασιλειάδης): Λουτριώτης, Σιόρε, Στούπης, Λένγκα (75’ Σηφάκης), Μποτωνάκης, Δελήμπασης, Μπακάλης, Ντινιωτάκης, Κριτσωτάκης (58 Μερτίρι), Μηνά, Βιτώρος.