20/04/2024
Αγγλία | Σάββατο 14 Οκτωβρίου 2017 - 22:41

Τρελαίνει κόσμο η Γουότφορντ του Μάρκο Σίλβα

Στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, μετά το 2-1 επί της Άρσεναλ

Σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται η Γουότφορντ, καθώς το Σάββατο (14/10) νίκησε με 2-1 και την Άρσεναλ και μάλιστα με ανατροπή.

Έτσι, η ομάδα του Μάρκο Σίλβα «σκαρφάλωσε» στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, απέχοντας επτά βαθμούς από την κορυφή.

Ο Μερτεζάκερ έδωσε προβάδισμα στους «κανονιέρηδες» με κεφαλιά στο 39’.

Οι γηπεδούχοι έκαναν επική αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο και αφού ισοφάρισαν με τον Ντίνι στο 71’ κατέκτησαν και το τρίποντο με γκολ του Κλέβερλι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ: Γκόμεζ, Καμπασέλε, Μαριάπα (63’ Καρίγιο), Μπρίτος, Φεμένια, Ντουκουρέ, Κλέβερλι, Χολέμπας, Περέιρα (81’ Καπού), Γκρέι (63’ Ντίνι), Ριτσάρλισον

ΑΡΣΕΝΑΛ: Τσεχ, Κοσιελνί, Μερτεζάκερ, Μονρεάλ, Μπεγιερίν, Κολάσινατς, Ελνένι, Τζάκα, Ιγουόμπι, Γουέλμπεκ (61’ Οζίλ), Λακαζέτ (68’ Ζιρού)

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Σάββατο (14/10)

Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-0

Μπέρνλι - Γουέστ Χαμ 1-1 (85' Γουντ - 19' Αντόνιο)

* Στο 27' αποβλήθηκε για τη Γουέστ Χαμ ο Κάρολ με δεύτερη κίτρινη.

Κρίσταλ Πάλας - Τσέλσι 2-1 (11' αυτ. Αθπιλικουέτα, 45' Ζαά - 18' Μπακαγιοκό)

Μάντσεστερ Σίτι - Στόουκ 7-2 (17' και 55' Γκαμπριέλ Ζεζούς, 19' Στέρλινγκ, 27' Νταβίντ Σίλβα, 60' Φερναντινίο, 62' Σανέ, 79' Μπερνάρντο Σίλβα - 44' Ντιούφ, 47' αυτ. Γουόκερ)

Σουόνσι - Χάντερσφιλντ 2-0 (42' και 48' Έιμπραχαμ)

Τότεναμ - Μπόρνμουθ 1-0 (47' Έρικσεν)

Γουότφορντ - Άρσεναλ 2-1 (71’ Ντίνι, 90+2’ Κλέβερλι – 39’ Μερτεζάκερ)