26/04/2024
Ιταλία | Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου 2017 - 21:20

Tρένο η Νάπολι

Διπλό με 3-2 επί της Σπαλ και έξι στα έξι για τους «παρτενοπέι»

Από νίκη σε νίκη πάει η Νάπολι και το Σάββατο (23/9) ξεπέρασε το εμπόδιο και της Σπαλ, παίρνοντας το εκτός έδρας τρίποντο με 3-2 και διατηρώντας το απόλυτο ύστερα από 6 αγωνιστικές στη Σέριε Α.

Ο Σιαταρέλα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 13', αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ινσίνιε έφερε το ματς στα ίσα, με τον Καγιεχόν να σημειώνει το 1-2 στο 71ο λεπτό.

Οι νεοφώτιστοι ισοφάρισαν εκ νέου στο 78' και με σκόρερ τον Βιβιάνι, για να δώσει τελικά τη λύση στους «παρτενοπέι» ο Γκουλάμ με το γκολ που πέτυχε στο 83'.

ΣΠΑΛ: Γκομίς, Λάτζαρι, Σαλάμον, Βικάρι, Φελίπε (66' Βάισανεν), Φιλίπο Κόστα, Βιβιάνι, Σιαταρέλα, Μόρα (81' Ρίτσο), Αντενούτσι, Μποριέλο (86' Παλόσκι).

ΝΑΠΟΛΙ: Ρέινα, Ίσαϊ, Μακσίμοβιτς, Κουλιμπαλί, Γκουλάμ, Ντιαουαρά, Ζελίνσκι (70' Μίλικ), Χάμσικ (61' Αλάν), Καγιεχόν, Ινσίνιε, Μέρτενς (76' Ρογκ).

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

Σάββατο (23/9)

Ρόμα - Ουντινέζε 3-1 (12’ Τζέκο. 30’, 45’ Ελ Σαραουί – 90’ Λάρσεν)

Σπαλ - Νάπολι 2-3 (13' Σιαταρέλα, 78' Βιβιάνι - 14' Ινσίνιε, 71' Καγιεχόν, 83' Γκουλάμ)