25/04/2024
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ | Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου 2017 - 20:12

Μάντζιος: «Υπήρχε πολλή πίεση» (video)

Δείτε μέσα από την κάμερα του a-sports.gr όσα είπε ο προπονητής του Απόλλωνα Σμύρνης μετά την ήττα από τον Πλατανιά

Με άδεια χέρια έμεινε ο Απόλλων Σμύρνης το απόγευμα του Σαββάτου (23/9) γνωρίζοντας την ήττα 0-1 στη Ριζούπολη από τον Πλατανιά σε ένα παιχνίδι σημαντικό για εκείνον.

Στη συνέντευξη Τύπου ο Άκης Μάντζιος τόνισε πως η ομάδα του δέχτηκε γκολ στην πρώτη φάση του αντιπάλου, ενώ στάθηκε στα δύο δοκάρια της ομάδας του. Ακόμη παραδέχτηκε πως υπάρχει πρόβλημα στο γκολ.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Γνωρίζαμε ότι θα είναι ένα κομβικό παιχνίδι απέναντι στον Πλατανιά. Υπήρχε πολλή πίεση. Θεωρώ ότι μπήκαμε δυνατά και στην πρώτη φάση του αντιπάλου δεχτήκαμε γκολ. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν ήμασταν καλοί. Χάθηκε και η ψυχολογία. Φάνηκε ότι η ομάδα ήταν αγχωμένη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι. Δεν μπήκε η μπάλα και στα δύο δοκάρια. Θα μιλούσαμε για διαφορετικό παιχνίδι. Μέσα σε όλα έρχεται και η αποβολή του Ντάσιου. Ίσως και στην τελευταία φάση με τον Κονέ να μπορούσαμε να ισοφαρίσουμε. Είναι ένα αποτέλεσμα που δεν αρέσει σε κανέναν. Θα πρέπει η ομάδα να ηρεμήσει και να ξεκινήσει για το ματς με τον Λεβαδειακό».

Για το πρόβλημα στο σκοράρισμα: «Όταν έχουν περάσει πέντε παιχνίδια και δεν έχεις το εύκολο γκολ, φαίνεται ότι έχεις πρόβλημα. Παίξαμε τέσσερα ματς δύσκολα και πήραμε δύο πόντους. Κανείς δεν περίμενε ότι θα έχουμε δύο πόντους. Παρουσιάσαμε πολύ καλή εικόνα με τον ΠΑΟΚ και με δέκα παίκτες, ενώ ήμασταν καλοί και με τον Παναθηναϊκό. Δεν έχουμε το εύκολο γκολ, αλλά έχουμε αρκετές αναποδιές. Όλα είναι κόντρα αυτή τη στιγμή».