29/03/2024
Ειδήσεις | Κυριακή 20 Αυγούστου 2017 - 18:02

Συντριβή για την Έστερσουντ

Κακή εμφάνιση πραγματοποίησε η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ

Με ήττα δόθηκε συνέχεια στις φετινές αγωνιστικές υποχρεώσεις της Έστερσουντ. Οι Κυπελλούχοι Σουηδίας γνώρισαν συντριβή με 3-0 υποδεχόμενη την ΑΙΚ Στοκχόλμης στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της σκανδιναβικής χώρας.

Όλα ξεκίνησαν στραβά και ανάποδα με την αντίπαλο του ΠΑΟΚ να βρίσκεται από νωρίς πίσω στο σκορ. Χαρακτηριστικά, ο Σούντγκρεν έκανε το 1-0 μόλις στο 12ο λεπτό, ενώ παρουσίασε παρόμοιες αδυναμίες με εκείνες του αγώνα που έγινε στην Τούμπα για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Η Έστερσουντ έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές διότι αποβλήθηκε ο Έντουαρντς αντικρίζοντας δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 51ο λεπτό. Το 2-0 έγινε από τον Στεφανέλι στο 67’ με τον σκόρερ του δεύτερου γκολ να γίνεται δημιουργός του τρίτου που πέτυχε ο Άβντιτς στο 87’ περνώντας τέσσερα λεπτά νωρίτερα ως αλλαγή.

Η σύνθεση της Έστερσουντ: Άντερσον, Σολάντερ (64’ Γκόντος), Μπγιόρκστορμ, Μπέργκβιστ (85’ Λούντμπακ), Μενσά, Κπόζο, Μπέρτιλσον (63’ Μπαχιρού), Χόπκατ, Φριτζσόν, Έντουαρντς, Γκέρο.