23/04/2024
Ειδήσεις | Κυριακή 20 Αυγούστου 2017 - 02:34

Τρίποντο στο φινάλε για τη Ριέκα

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ κέρδισε με 2-1 τη Λοκομοτίβα

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε το Σάββατο (19/8) η Ριέκα, επικρατώντας με 2-1 της Λοκομοτίβα για την 6η αγωνιστική του κροατικού πρωταθλήματος και φτιάχνοντας την ψυχολογία της εν όψει της ρεβάνς με τον Ολυμπιακό.

Η αντίπαλος των Πειραιωτών στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό από το γκολ που πέτυχε ο Μάγερ, για να κάνει την αντεπίθεσή της στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Αρχικά, ο Μπράνταριτς έφερε το ματς στα ίσα στο 81', δύο λεπτά αργότερα ο Ματσέι έχασε πέναλτι για την ομάδα του Ματίας Κεκ, αλλά ο ίδιος παίκτης πήρε το αίμα του πίσω και λύτρωσε τη Ριέκα με το γκολ που έβαλε στο 90'+4.

ΡΙΕΚΑ: Πρσκάλο, Μάρτιτς (54' Αραούζο), Ζούπαριτς, Πούντσετς, Ζούτα, Μπράνταριτς, Τζόκοβιτς (71' Μίσιτς), Βέσοβιτς, Ματσέι, Τσέρνιτς, Γέλιτς (62' Γκραβράνοβιτς).