20/04/2024
Αρχείο | Τρίτη 15 Αυγούστου 2017 - 01:30

Ακόμα βάζει γκολ η Νίκη Βόλου

Με 15-0 (!) διέσυραν τον Παγασητικό οι «κυανόλευκοι» σε φιλικό ματς

Σε... σάκο του μποξ μετέτρεψε τον Παγασητικό η Νίκη Βόλου, διαλύοντάς τον με 15-0 (!) σε φιλικό παιχνίδι που έγινε τη Δευτέρα (14/8) στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Τα πρώτα έξι γκολ ήρθαν στο πρώτο ημίχρονο, με τον Γαρυφαλλόπουλο να βρίσκει δίχτυα στο 8' και το 21', ενώ ο Τζιώρας σκόραρε στο 10', το 18', το 30' και το 39'.

Στο δεύτερο μέρος ο Σιώμος στο 50ό λεπτό και ο Βουρδάκης στο 68ο ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 8-0, με τον τελευταίο να φτάνει στο καρέ με τα τέρματα που πέτυχε στο 73', το 77' και το 78'.

Γκολ έβαλαν επίσης ο Κουκουτής στο 70', ο Ματθαίου στο 81', ο Φλώρος στο 82' και ο Λάιος στο 86'.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Τζήμας (46' Ράπτης, 71' Σπηλιόπουλος), Δημολιός (46' Λάιος), Γενιτσαρίδης (46' Βουρδάκης), Βέργος (46' Ζιώγας), Μωυσίδης (46' Σφονδυλιάς), Μέτσε (46' Σιώμος), Μπάιριτς (58' Φλώρος), Τσιανάκας (65' Κουκουτής), Γαρυφαλλόπουλος (65' Κουτσούκης), Ιορδανίδης (58' Χατζόγλου), Τζιώρας (46' Ματθαίου).

ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ: Αρβανίτης, Ξηρομερίτης (46' Ζιώγας), Καραγιώργος, Στρούγγης, Χαλκίδης, Μπραχόλι, Χρηστογιάννουλας (46' Μπαρδής), Τσούτσας (62' Χριστογιάννουλας), Μαρούφ (40' Καράνταγλης), Γκατζούνας (55' Γιαννακόπουλος), Σίμος.

Πηγή ΦΩΤΟ: goalpost.gr